Home 2015 September

Monthly Archives: September 2015

Kriza, pritet valë refugjatësh sirianë në Shqipëri

Dimri i ftohtë dhe temperaturat e ulta mund t’i detyrojnë emigrantët që të ndjekin një rrugë tjetër për të mbërritur në Europën Perëndimore. Në këtë...

Situata politike, Tahiri e quan të zakonshëm takimin me Metën dhe deklaron: Koalicioni solid

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e quajti të zakonshëm në kuadër të detyrës, takimin me  kryetarin e Parlamentit, Ilir Meta, të zhvilluar paraditen e...

Kukës, ikën në Gjermani, zbrazen shkollat, reduktohen klasat e para

Në Kukës për shkak të fenomenit të largimit për azil drejt Gjermanisë janë boshatisur shkollat e ciklit 9-vjecar në qytet dhe rrethinat. Më i...

Pas moratoriumit, Tregtarët rrisin çmimin, ja sa kushton ngrohja me dru këtë dimër

Në prag të ardhjes së stinës së dimrit edhe çmimi i drurëve në qytetin e Korçës ka ardhur në rritje. Të pyetur, Qytetarët thonë...

Më 8 tetor ndeshja, Tahiri në Elbasan monitoron masat e sigurisë për përballjen Shqipëri-Serbi

Kur na ndajnë tetë ditë nga përballja “Shqipëri- Serbi” e vlefshme për elimantoret e Europianit 2016, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri udhëtoi sot drejt...

Tungjatjeta botë!

Mirë se vini te WordPress-i. Ky është postimi juaj i parë. Përpunojeni ose fshijeni, mandej filloni të shkruani!