Home 2015 October 4

Daily Archives: 4 October, 2015

Masakra me naftën shqiptare

Një ndër të vërtetat më të hidhura ekonomike të historisë sonë të tranzicionit e përbën abuzimi kolosal me pasurinë numër një të truallit tonë,...

Jam shoku i Ralfit…

Nuk eshte e thene te jesh Kryetar, nenkryetar apo Sekretar ne nje institucion, qe te ece fjala. Aksioni dje, per mbledhjen e mbeturinave nga Bashkia...

Idioteske, fyese, cinike mbarsja e situates sportive per ndeshjen Shiperi Serbi.

E zymte, e erret situata ne Shqiperi ndaj cinike "krenaria" e shtirur ndaj nje dava ndeshjeje...kur ndeshjen me veten e kemi humbur. I pa vend,...

Vetem ne Shqiperi protestojne te pasurit dhe nuk ndihen te varferit!

Profesori Ndricim Mehmeti bën sarkazmen e tij me te goditur ne lidhje me ate qe ndoodh tek ne, per ne dhe nga ne! Ja...

Lëvizja VETËVENDOSJE kunder demarkacionit me Malin e Zi!

Për vetëm 15 ditë, u blodhën mbi 150 mijë nënshkrime. Falë interesimit të madh qytetar dhe punës së palodhshme të aktivisteve dhe aktivistëve, "Zajednica"...

Aleanca Kuq e Zi kunder ndryshimeve kushtetuese!

PD dhe LSI të mos bashkojnë votat për puçin e ndryshimeve kushtetuese të Edi Ramës pa filluar nga reforma dhe ndryshimi sistemit elektoral /...

Unë jam patriote se paguaj taksat. Po ju, a jeni “patriotë” kur i fshihni...

Shteti është dhe duhet të jetë në mbrojtje të lirisë së individit. Prandaj dhe është krijuar si i tillë. Por shteti mund të shndërrohet...