Home 2015 October 7

Daily Archives: 7 October, 2015

Pandeli Majko: Nuk duhet te perserisim sjelljen serbe!

Nesër është një ndeshje futbolli me emocione. Me mendje dhe shpirt pres fitoren e skuadrës se zemrës se çdo shqiptari. Futbolli nuk është histori por...

Një këndvështrim i ri mbi bashkëpunimin rajonal!

Nga Teuta Nunaj Në dekadën e fundit raporti dhe marrëdhëniet mes shteteve të Ballkanit Perëndimor morën një dimension të ri dhe u zgjeruan në kuadër...

Hipokrizia jone sipas Ilir Cucit

Ndërsa diku atje tutje, ka sinjale pozitive për një armëpushim afatgjate,  pranë rrugicës se lagjes sime, ne një dyqan bulmeti zhvillohet ky refren: Shenoje...

Ne nuk jemi Ivane!

Gazetari Pandi Gjata bën apel për qytetari dhe përdorim arsye ndaj ndeshjes Shqiperi - Serbi nesër ne Elbasan Arena. Ja se ç'shkruan ai ne...

PRANGA PËR STATISTIKË

Nga Erion Kristo Prej kohësh tashmë është shkrehur një mekanizëm prangash që janë vendosur me lehtësi të madhe në duar njerëzish, bashkëqytetarë, bashkëkombës, të cilët...

Futbolli, i afte te rrezoj murre dhe porta ndasish

Ka vende ne Brazil qe nuk ka një kishe, por nuk ka vende ne Brazil ku te mos ketë nje fushe futbolli. Futbolli ka...

Aforizma për lavazh truri…

Nga Luan Kurti Qasuni në përqasje! Hyrja e lirë. Lajme taze nga lajmëtar taze. Që të mos flisni me vete siç u ështe bërë zakon!...

Berisha vs Basha, do merremi vesh…?

Rubrika "Thashetheme" mëson se vazhdojnë tentativat qe takimet e kryetarit aktual te PD z. Lulzim Basha me liderin historik te saj, ish kryeministrin Sali...

Rama – Meta, ku do takohemi…?

Rubrika "Thashetheme" bën me dije se sipas burimeve kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamenti Ilir Meta u takuan perseri ne pak dite ne...

Trupi kujtimeve…

Nga Përparim Kabo Pse fjalët më të ngrohta i desha sot? Tek piklat e shiut nën një qiell pa dritë pagëzohen si pelegrinë vajtues e lëshohen në heshtje Qielli si një...