Home 2015 October 23

Daily Archives: 23 October, 2015

Denoncimi i deputetit Vladimir Kosta!

Deputeti socialist  Vladimir Kosta duke përshëndetur zgjedhësit e tij tregon se e kane telefonuar qytetare te shqetësuar për prerjen pa kriter te pemëve ne...

Te jesh kundër dhunës ne Kuvend, je kundër rënies se shtetit…

Nga deputetja e Kosovës Alma Lame Për naivet dhe ata qe nuk shohin përtej hundës se tyre, te jesh kundër dhunës ne Kuvend, kundër rënies...

Buza ime e lumtur mban ende gjurmën tende…

Nga Alban Bala   Buza ime e lumtur mban ende gjurmën tende Kur ece mbi fjale me frymën e dridhshme Te zërit, te endrres vajzërore... Tash sa vite U...

Skandali me tekstet e klasës se VI-te!

Gazetari i mirënjohur dhe zv kryeredaktori i gazetës "Panorama" Aristir Lumezi denoncon ne profilin e tij ne Facebook rastin me librat shkollor ne Tirane...

Apeli i mjekut te njohur ndaj Shendetesise dhe standardeve…

Mjeku i njohur Tritan Kalo reagon ndaj një lajmi te publikuar ne Pamfleti.com ku tregohet rasti e një fëmije dhe perke-qesimi i problemit shëndetësor...

MOTIVET E DOBËTA JANË SHUMË TË FORTA!

Nga Erion Kristo Më ka ndodhur shpesh të dëgjoj shprehjen mediatike: “burri vrau gruan për motive të dobëta”; “plaka vrau burrin e vet për motive...

Universiteti dhe “Palo Shteti”!

Nga Irena Shabani Djali i tim kushëriri ka mbaruar Masterin shkencor ne matematike para një viti dhe, me mesatare mbi tete. Problemi qëndron qe është...

Ah, moj violinë…

Nga Odise Plaku Me piskamë qan një violinë këtë natë Në zaje zbret, lumit të shuajë brengë Si një shtojzovalle me të bardha veshur Shpirtin e nxirë dot...

I dashur mik/mikeshë reale dhe virtuale po të shkruaj…

Nga Sonila Alushi I dashur mik/mikeshë reale dhe virtuale po të shkruaj…                          ...

Restorant “Gjeli”…

Nga Artur Nura Unë jam rritur në një familje me shumë fëmijë dhe si pasojë në varfëri. Përtej kësaj, prindërit tanë ishin të prirur që,...