Home 2015 October 27

Daily Archives: 27 October, 2015

Serbet planifikojne sulme ndaj Kosovës…?!

Gazeta NewBorn ben me dije se Policia e Kosovës ka kaluar “alarmi i kuq” dhe janë rritur masat e sigurisë rreth objekteve të Kishës...

Shpërthimi i një gazetareje te re për situatën politike dhe qeveritaret…

Ida Nurce është një gazetare ne moshe fare te re dhe sot ajo ne profilin e saj ne Facebook ka shkruar një status shume...

SPORTI NË ILIRI DHE STADIUMI NË MALET E BALLKANIT

Gëzim Llojdia* 1. Pjesëmarrja e amantasve në lojërat olimpike, që zhvillohen në kohet e hershme në shtetin fqinj,tregon se amantit ishin njerëz me kulturë dhe sportistë...

Ish zv. ministri akuzon si te kapur pushtetin e djeshëm dhe te sotem…

Ish zv. ministri i integrimit evropian Albert Gajo duke ju referuar rastit te përfolur ne mass-media për ne fshatin turistik Laguna Blu ne Qerret...

Pyetjet e Dylgjerit për kengetaren Hisku…

Nga Ylli Dylgjeri Kush e përdhunoi Alida Hiskun? Lexova sot një intervistë të këngëtares A.Hisku dhe mbeta disi i befasuar për mungesën e fakteve në...

Lajmi i munguar muajin kundër kancerit te gjirit…

Gazetarja Irena Shabani shkruan ne profilin e saj ne Facebook për një rast për te cilin, sipas saj nuk është folur ne Mass-media! Ne...

Sistemi i Shëndetësisë sipas meje!

Nga Petrit Vargu Një hap larg katastrofës! Këto fjalë më vijnë në mendje për të shkruar këto dy rreshta rreth situatës dramatike në të cilën...

MSA BE- Kosove sipas Alma Lama…

Deputetja e Kosovës Alma Lama nuk mungoi te interpretonte politikisht dhe pozitivisht nënshkrimin e MSA-se ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Ajo e cilëson nenshkrimin...

Historia, pavarësisht dhimbjes së saj therëse, nuk mund të zhbëhet…

Nga Ambasadori Donald Lu Sot, së bashku me kolegët e mi, vizituam burgun e Spaçit, ku mbetëm të tronditur nga ironia e përplasjes së dëshmisë...

Askush nuk shkruan për djalin nga Italia qe beri cfare shteti ka për detyre…!

Ai është 27 vjeç dhe jeton e punon në Itali ku nuk flitet per shtet ligjor, por per shtetin e sedrejtes. Bujar Nikolli është...