Home 2015 October 30

Daily Archives: 30 October, 2015

Letër e Mitrush Kutelit per Mustafa Greblleshin

Pogradec 28 gusht 1961 I dashur Mustafa dhe e dashura motra Merushe, Kjo e uruar letër u bë litar me krye, po pa fund. Udhës takova...

“Nëno mos kij frikë, se ke djemt’ në Amerikë”. Sa i vërtetë ka dalë...

Nga Spartak Ngjela Shqiptarja e Zërit të Amerikës, a i ndërgjegjësoi mbrëmë shqiptarët? Spikeria shqiptarë e Zërit të Ametikës, iu kujtoi shqiptarëve mbrëmë se ata nuk...

Rama dhe Meta vizita antiamerikane ne USA…

Nga Basir Collaku Rama dhe Meta pas vizitave ne SHBA, produktit anemik atje, do te kishin dashur me mire te mos kishin shkuar. Pas mungeses...

Partitë e vogla vete-organizohen për kodin zgjedhor…

Nesër, datë 31 tetor 2015, ora 10.30 në Hotel "Tirana International" (15 katëshi), do te mblidhet një tryezë e rrumbullakët e një numri të...

Pas trazirave ne Mal te Zi, Maqedoni dhe Kosove është shovinizmi serb…

Sipas studiuesit dhe politikanit Koco Danaj qe i referohet deklaratave te kryeministrit serb Aleksander Vucic bere nga Moska nga ku theksohet se është i...

Dhunohet varri 500-vjeçar askush nuk reagon…

Nje varr 500-vjeçar i cili ndodhet pranë kishës së Shën Venerandes në Pllanë të Lezhës është dhunuar barbarisht në kërkim të sendeve me vlerë....

Duhet te reagonin per Nexhmie Hoxhen, jo Alida Hiskun…

Nga Ilir Seci ...Del Nexhmije Hoxha në TV francez dhe thotë se "...ka qene si Nene Tereza për Shqiptaret...", duke portretizuar veten si bamirëse në...

Mjeku Vargu reagon ndaj ministrise…

Mjeku i QSUT Petrit Vargu qe njihet edhe per impenjimet e tij politike ne PS dhe LSI, reagon ndaj ministrinse se shendetesise duke thene...

Shqipëria duhet te çoje ne bankën e te akuzuarve politikane…

Studiuesi i Qendrës për Analiza të Politikave Evropiane,Janusz Bugajski ka thënë për VOA se Shqipëria ka shënuar përparim, përfshirë sigurimin e statusit të vendit...

MË PAK SHQIPTARË NË ITALI?

Nga Pishak Zhgaba Po të shikosh numrin e përgjithshëm të shqiptarëve në Itali del në përfundimin se emigrantët, në krahasim me vitin e kaluar, janë...