Home 2015 October 31

Daily Archives: 31 October, 2015

Mesila Doda replikon ashpër me Ben Blushin…

Kete radhe reagon Mesila Doda ndaj pronuncimeve te deputeti socialist Ben Blushi. Pavaresisht qe nuk ja ka permendur emrin ketij te fundit duket qarte...

Lef Nosi – burrë shteti i kombit shqiptar. (1873-1946)

Flet e mbesa, Adelina Kosturi dhe rrëfen çifuti Mark Manahemi. Përgatiti : Hyqmet ZANE Portreti i papublikuar, por edhe shumëdimensional i njeriut që hyri në historinë...

“Pro” Evropës “para” apo “pas” hitlerike?

Nga Rezart Palluqi Përse qahemi ne shqiptarët xhanëm? Ne jemi bërë prej kohësh  evropianë. Ne jemi të  anëtarësuar në Evropë. Ne jemi këtu e njëqind ...

Laguna blu dhe përballe kryeministri Rama…

Gazetari Mero Baze ne editorialin e tij për gazetën "Tema" Pas tërheqjes së një prej investitorëve tek projekti i zaptimit të hapësirave sportive tek...

Shperthen Lut Dervishi: Nuk janë bandite, janë lëngaraqe…

Sipas gazetarit Lutfi Dervishi ne artikullin e tij "Laguna Blu dhe Lengaraqet" thotë se paska njerëz që mendojnë se këta që kemi në krye...

Ja pse duhet mbështetur Basha.

Nga Artur Roshi Zgjedhja është një vendimmarrje e detyrueshme që ndjek njeriun gjatë gjithë jetës së tij.Ajo që përcakon suksesin e zgjedhjes është koha e...

Blush, pse nuk kemi asnjë shkolle me emrin e Abdyl Frasherit?

Ndricim Mehmeti Ben Blushi ka terhequr vemendjen e jo pak njerezve, ne mbremjen e djeshme i ftuar nga Arian Çani. Eshte bere e modes, qe...

Intervista me Alida Hiskun: Si përdhunoheshim ne Kaush…

Po publikojmë pjesën e intervistës dhëne për shqiptarja.com nga kengetarja Alida Hisku ku flet për përdhunimet qe ndodhnin gjate diktaturës. Ajo e ka mohuar...

Aksion per shitjen e kasava apo kunder informalitetit?

Nga Klodian Tomorri Nje sugjerim per qeverine. Pasi detyroi kepucare, rrobaqepes, bojaxhinj dhe te gjithe takemin e ketyre te paguanin me force 300 euro per te...

JU FALEMINDERIT DORIS PACK!

Nga Zef Preci Ju faleminderit Doris Pack qe na solle ne vëmendje ate qe ndeshim perdite si qytetare, taksa-pagues dhe votues te nje vendi kandidat...