Home 2015 November 3

Daily Archives: 3 November, 2015

“Historia e Çamërisë” e profesor Kristo Frashërit

Nga Sheptim Idrizi Ka ardhur koha që Historia e Çamërisë të zërë vendin e merituar në librat shkollorë të historisë dhe ne do të investohemi...

Mesha e parë në Shkoder…si fund dhe fillim

Nga Frano Kulli Të përdoresh sot togfjalëshin “Mesha e par딝, më së paku tingëllon si patetike dhe ngjan diç me ulët se e zakonëshme.Përderisa, ashtu...

Bazë ruse në Luginën e Preshevës?! Kush përfiton, përveç Rusisë?!

Nga Enver Bytyçi Mediat kanë njoftuar se kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka rënë dakord me presidentin e Rusisë Vladimir Putin për rritjen e pranisë...

Te festosh për Erdogan kërkon me pak Evrope dhe demokraci…

Politologu Afrim Krasniqi analizon fitoren e partisë se Erdogan dhe rolin qe ka Turqia tek Shqiptaret. Si gjithmone pena e Krasniqit godet me legance...

Shpërthen Dasada Metaj ndaj Brizeides te tatimeve…

Gazetarja Dasada Metaj, aktualisht kryeredaktore e emisionit Opinion ne Tv Klan nëpërmjet një statusi ne Facebook jep vlerësimin e saj aspak pozitiv për drejtoreshën...

Nga “Per Universitetin” edhe “Per Shoqerine”…

Vëmendja e jashtëzakonshme publike dhe solidariteti edhe pse modest ky i fundit i entuziazmoi studentet e pedagoget e Levizjes per Universitetin dhe ata marrin...

Unë jam Klodi Hoxha, kjo është organizata jone…

"Përshëndetje. Unë jam Klodi Hoxha, studente e Fakultetit të Shkencave Sociale, aktiviste e lëvizjes studentore “Për Universitetin” dhe e “Organizatës Politike”. Ditën e djeshme, sëbashku...

Kryeministër dil nga deliri i madheshtise…

Nga Ida Nurce Jam ulur e po te shkruaj nga thellësia e shpirtit tim. Jam e tera ne keto shkronja. Nuk po te shkruaj te...

Serbia duhet të zgjedhë midis së kaluarës dhe së ardhmes…

Presidenti i Akademisë Diplomatike Shqiptare, Lisen Bashkurti, duke ju referuar marrëdhënieve te Serbisë me BE-në thote se ato kërcënohen të dështojnë së paku për...

Piro Ahmetaj, ja perse dhashë dorëheqjen…

Pirro Ahmetaj tashme ish këshilltari për mbrojtjen i Presidentit te Republikës, shkruan sot për arsyet te cilat e detyruan te dore-hiqet.  Ai thotë se...