Home 2015 November 5

Daily Archives: 5 November, 2015

A jemi tolerante ne shqiptaret…?

Nga Ornela Prifti Une jam askushi! Ne kete copez toke qe e quaj Shqiperi shoh, degjoj, nuhas shume . Aq shume sa ndonjehere e kam...

Karantinë të gjithë personazheve të sistemit 25 vjeçar postkomunist?

Nga Levizja "ShipOn" Eksperienca negative post komuniste dhe ajo pozitive e vendeve evropiane, na mëson se pa një “proçes dezinfektimi” ndaj të gjithë aktorëve përgjegjës...

Arben Papodhopuli replikon ne distance me Berishen…

Nga Arben Papadhopulli Ish Kryeministri Berisha deklaroi sot ne Parlament se “Nuk ka me Shoqëri Civile ne këtë vend”. Shume dakord me të deri diku....

Patrik Sadikaj ne dileme midis Lubonjes dhe Hiles…

Gazetari Patrik Sadikaj tregon se është gjendur ne dileme midis shpërthimit te Fatos Lubonjes i cili thoshte që vendi duhet braktisur dhe reagimit te...

U zutë sot për Kristin, por asnjë zgjidhje nuk i dhatë atij fëmije…

Gazetarja e njohur Eriona Rusi, pasi ka ndjekur ne transmetim te drejtpërdrejte debatin e rende dhe te mbushur me fyerje midis deputeteve te partisë...

Mesazh korbave të Hashim Thaqit me kompaninë…

Ish eprori i lartë i UÇK-së, G2, TMK-së dhe pjesëtari i Shërbimit informativ të Kosovës (SHIK), Naim Miftari, përmes një postimi në rrjetin social...

Petro Koci flet për diktature se te vegjëlve…!

Nga Petro Koci Meqe eshte hapur nje debat lidhur me sistemin zgjedhor dhe mundesine e aplikimit te kompensimit me bonus te partisë qe del e...

Ilir Beqja sherr me deputeten e PD…

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, është përfshirë në disa debate të ashpra me deputetet e PD-së gjatë seancës së sotme, duke kaluar edhe në...

Cila nga gafat me e renda e Ferdinand Xhaferit apo Ilir Beqajt…

Gazetari Edmond Arizaj duke ju referuar parimit te shkruar europain qe kur gabon ne politike duhet "te paguash" e te largohesh i referohet rastit...

Shqiptare: Puna do m…!

Nga Luan Kurti Kalimera qirie! Po e hapim rubrikën me nekrologji. Një portal në Kosovë njofton se ka ndërruar jetë kreu i vetfundosjes Albin Kurti,...