Home 2015 November 6

Daily Archives: 6 November, 2015

Blushi e pushkatoi për herë të dytë Nosin

Nga Ina Kosturi Nga një studio televizive teksa promovohej libri” Kandidati” i Ben Blushit më ngjau se u pushkatua për herë të dytë...

“Babai” një film qe çalon dhe merr çmime…

Nga Artur Nura Çmimi i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit (TIFF 2015) shkoi për filmin nga Kosova “Babai”, film thellësisht politik dhe human, i cili rrëfen...

Ligjin me emërimet e bën doktori, jo Berisha, një doktor tjetër…

Nga Elton Qyno Publiku Shqiptar nuk habitet aspak nga këto listat që publikohet për emërimet nepotike dhe klienteliste të bëra nga deputetët e zonës në...

Marko Levinja

Tregim nga Skender Braka Marko Levinja thithte cigaren dhe nuk i shqiste sytë nga kreu i rrugës. Kishte mbi tri orë e ca që priste...

Dializa ne Shqipëri dhe ne Amerike…

Nga Grid Rroji Po mendoj se kjo puna e dializes me godet personalisht sepse im ate eshte aktualisht ne ate proces ne Nju Jork. Veshtiresia...

Politika e Re, Drejtësia e re Penale dhe Policia e Shtetit

Nga Romeo Gurakuqi Pas një viti skandalesh të njëpasnjëshme, akuzash për atentate vrastare, mosveprimesh dhe veprimesh të paarsyetueme të organit të akuzës, akuzave për përfshirjeve...

Vezë edhe për Hajredin Kuçin

Nuk mund të ketë rehati për një pushtet që e ka sjellë vendin në një gjendje të mjerë. Nuk mund të rrijmë duarkryq përballë...

Tani bëjini sh… bahçes.

Nga Dr. Enriko Ceko Te tere ne e mbajmë mend Kadri Roshin, artistin e madh qe ne filmin “Brazdat” i thotë te birit: “Tashti bëji...

Mbi kakarisjet e kryeministrit dje në Top-Show…

Nga Arlind Qori, Pedagog dhe aktivist i lëvizjes Për Universitetin Një kryeministër i kapur dhe dhunues studentësh nuk ka si të mos jetë edhe mashtrues...

Pune tenderësh… Oferta me çmimin me te larte…

Gazetari Klodian Tomorri ne një postim ne Facebook hedh drite mbi tendera te ndryshim te cilet rezultojne fitues oferta me te shtrejta te cilat...