Home 2015 November 7

Daily Archives: 7 November, 2015

Skepticizmi i Skendaj për ministrin Beqaj, Jeta e Kristit ne mes…

Erjon Skendaj Ministri Beqaj pas një viti heshtje premton mbështetje për Kristin. Po sa i besueshëm mund te jete ky premtim!? Eksperienca me raste tilla...

Ne Arsim larte tautologjia për reformat nuk bind…

Nga Zef Preco KUR DEGJENERON ARSIMI E ARDHMJA ESHTE E KERCENUAR, NDËRSA TAUTOLOGJIA PËR REFORMAT NUK BIND ME ASKËND... Nder te tjera: Studentët kanë dhënë përgjigjet e...

Si shiten zogjte te Rruga e Kavajes…

Nga profesor i veterinarise Kristaq Brrxholi Pamje nga shitja e zogjve te eger te vrare pa leje, shitje ne rrugen e Kavajes, ne mes te...

Besjan Pesha: Rama ku e ka punen e mireqenien?

Rama sot ka nisur fushaten kombetare "Per te pastruar me tej Shqiperine". Pasi pastroi me sukses portofolet e shumices derrmuese te shqiptareve, kaloi tek...

KENA TURKE NE MENDEREN E BRUKSELIT…!

Nga Ahmet Dursun I dashur Bruksel! A e di ç'është kënaja?!... Më lër të ta them! Është një peme e cila rritet në Indi, Arabi, në Mesdhe....

Izraeli dhe vota e Shqipërisë ne OKB…po Kosova…?

Zëvendës ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Tsach Saar ka konsideruar si zhgënjyes votimin Pro të Shqipërisë në OKB për ngritjen e flamurit palestinez. Sipas...

Jonuzaj me ekipet shqiptare…?

Sportisti Adnan Januzaj mund të largohet përfundimisht nga Belgjika, pasi mesfushori kosovar duket se ka refuzuar. Përfaqësuesja A e Belgjikës publikoi listën ku mungonte emri...

Open Data Albania, premtimet dhe realizimet kundrejt ish te përndjekurve…

Open Data Albania (ODA) ka marrë në analize shpenzimet e parashikuara dhe pagesat që janë bërë nga Buxheti i Shtetit për kompensimin e ish-të...

10 batutat e javes perzgjedhur nga Ilir Kulla.

1. Njeriu me i pakenaqur me qeverine Rama eshte Edi Rama. Gramoz Ruci. 2. Ju jeni kafshe. Ministri deputetes. 3. Ca ke me Vloren...

Freri…

Nga Petraq Risto Kalin e plakur e vranë, pastaj ia hoqën frerin “Ngatërruam rradh딝 - tha njëri. Frerin e vjetër ia vunë një kali të ri, e shtrydhi...