Home 2015 November 9

Daily Archives: 9 November, 2015

Robert Aliaj, çdo fjale qe thotë është e sakte edhe e vërtete.

Nga Arsela Gjoni Eshte e veshtire te gjesh diçka për te pare ne tv shqiptare, dhe sa here qe jam ne kërkim te deshperuar te...

Kosova jashte UNESCO-s, deshtim i civilizimit!

Nga Alma Lama Ne marreveshjen e 19 Prillit 2013 mes Kosoves dhe Serbise, kjo e fundit nuk pranoi qe te hiqte dore nga pengesa e...

LDE per votimin ne UNESCO…

Partia per Liri, Demokraci dhe Etike nepermjet kryetarit te saj Arina Galdini thote se me 92 vota pro Kosoves qe te pranohet ne UNESCO,...

NA KANË VRARË SHPRESËN, 200.000 aplikime për SHBA…

Nga Alfons Cupaj 200 mijë shqiptarë kanë aplikuar për lotarinë amerikane vetëm këtë vit ku pjesë e kësaj shifre të çmendur është edhe aplikimi im....

Cili do jete ministri i radhës për “dorëheqje” nga LSI…?

Zbardhet letra e dorëheqjes si ministër Drejtësie i Nasip Naços ne te cilën shkurt Naço e argumenton dorëheqjen e tij me faktin se duhet...

PS, PD dhe LSI nuk tregojnë fondet e zgjedhjeve…

Organizata Albanian Institute of Science (AIS) në zbatim të projekteve për transparencë dhe të dhëna të hapura (open data albania) ka kërkuar nga tre partitë...

DEKALOGU: U humb beteja – lufta duhet me u fitue!

Nga Halil Matoshi Ne kete humbje secili kosovar e ka hisen e vet dhe perfundimisht kosovaret duhet me u mesue me e pranue pergjegjesine: 1, Secili...

PSE PALESTINA VOTOI KUNDËR KOSOVËS NË UNESCO?

Gëzim Llojdia 1. I hidhur ky lajmi për mos votimin e Kosovës në UNESCO.Për ta kapur 95 votat Kosova arriti deri në 92 vota dhe kundër...

Durresi me dy ‘Mure Berlini’. Kur do te rrezohen?

Nga Edgar Frasheri Ne kujtim te dates se renjes se Murit te Berlinit. (Shqiperia ende ndodhet pas murit qe ka ngritur vete) Durrësi me dy ”˜Mure...

Pse dështimet ne Politiken e Jashtme !!!

Nga Kreshnik Collaku, Sekretar per Marredheniet me Jashte ne PD Vetem tre vota bene te dështoje antaresimi i Kosovës ne UNESCO. Dështim i hidhur. Sigurisht nuk...