Home 2015 November 12

Daily Archives: 12 November, 2015

Deputetet i kthejne shpinen Kristit te semure…

Nga Tedi Blushi Ministra e deputete qe paguhen me taksat tona per te na garantuar nje jete me te mire me ligjet qe miratojne, kaluan...

Ligji është ligj por femijet duan te hane …

Nga Dom Gjergji Meta Çdo të mërkurë e të enjte pasdite vizitoj familjet katolike të famullisë time e ndalem aty rreth 45 min ”“ 1...

Due me fitue Kosova, natyrisht!

Nga Halil Matoshi Shpend Ahmeti --megjithate sot pasdite vendosi edhe flamujt kosovare ne Prishtine... Duke qene se shume kosovare nuk e dijne se atdheu per secilin...

HESHTJA e PADËSHIRUAR…

Nga Tritan Kalo Në pritje të “aprovimit” apo të “hedhjes posht딝 të Projektligjit Qeveritar mbi konsiderimin e kritikës/shpifjes ndaj bëmave të përditëshme të plolitikbërësve apo...

Tregtaret në protesta! Partitë te rrinë larg…

Je Tregetar? Nuk ka rendesi se cfare dyqani ke. As se ku e ke. As sa i madh eshte ai. As se cfare tregton. Nuk...

Bashkëbisedim me detin blu..

Një mall i mbushur me plot dëshirë, riktheu ndjesitë që qëndronin në pritje, buzëmbrëmja po ulej ngadalë mbi detin blu, dhe mendimet lehtësisht i morri, përtej nga...

“Ne vend te vere vetulla, mund te nxjerre syte…

Nga Marko Bello Ne panik nga reagimi kombetar e nderkombetar kunder propozimit te kryeministrit per ta konsideruar serish shpifjen nje veper penale, sot Qeveria saktesoi se...

Une hesht, por nuk hesht realiteti…

Nga Petrit Vargu - Unë hesht, por nuk hesht dinjiteti i mjekut P. Ç. dhe specializantit E. S. që u dhunuan dje gjatë rojes në...

KERKESE PER MBESHTETJE PER LIRINE E MEDIAS NE SHQIPERI

Në vëmendje të organizatave ndërkombëtare. Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë, Unioni I Gazetarëve Shqiptarë, Lidhja e Gazetarëve të Shqipërisë, Rrjeti Investigativ Birn. AIS /...

JETË TË GJATË MOIKOMIT, Nje portret i i paautorizuar…

Gëzim Llojdia 1. Moikomi është një zë i bukur i pendës shqipe.Ashtu si ato monumentet e kulturorore që kanë status dmth mbrohen nga shteti,ky rrap madhështor...