Home 2015 November 14

Daily Archives: 14 November, 2015

Po evakuohet zona rreth Eifel ne Paris?

Zona e Kullës së Eifelit në Paris është evakuuar. Forca të mëdha policore gjenden  rreth Hotelit “Pullman” në distriktin e 7-të të Parisit”, ka...

Një monodramë që bën mirë për shëndetin!

Nga Anxhela Devole Mbrëmjen e 14 nëntorit, në Sallën e madhe të Universitetit të Arteve u vu në skenë “Malkony”, një vepër e shkruar dhe...

Braimllari te Akademia Profesionale Elita

Sot pranë Akademisë Profesionale Elita ishte Z. Endrit Braimllari, kryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim. Endriti dha shembullin e tij te lidershipit ne moshe...

Flamuri shqiptar ne banderola kundër terrorizmit…!

Nga Gazmend Shaptafi Protestuesit e te djathtës ekstreme ne Poloni gjate protestës se tyre kishin një banderole te madhe me vete, ne te cilën nuk...

Reforma në drejtësi dhe ajo në ekonomi!

Nga Anastas Angjeli Reforma në Drejtësi është tashmë një realitet, një proces që jo vetëm nuk ndalet dhe nuk ka kthim prapa, por ajo po...

Kercenohet ministri i brendshëm Tahiri…?

Sipas "Opinion.Al" burime bejne te ditur se nje email kercenues ka mberritur ne adresen personale te ministrit te brendshem. Opinion.al thote se nuk dihet...

Të Ardhurat Vjetore te telefonisë, 2004-2014

Nga ARANITA BRAHAJ Open Data Albania ka hulumtuar për të dhëna mbi telefoninë fikse dhe celulare në dhjetë vitet e fundit. Sipas Autoritetit të Komunikimeve...

Biomasa: e ardhmja e ekonomisë sipas projektit Elisaa

Projekti Elisaa (E-learning Innovation& Sustainable Albanian Agriculture) në fazën e fundit të tij realizoi nje konference përmbyllëse që u mbajt në "Universiteti Katolik Zoja...

Alarm për bombë në Londër, evakuohen pasagjerët ne aeroport…

Alarm për bombë në Londër dhe jane evakuar pasagjerët e terminalit Gatwick North Terminal. Lajmi është raportuar nga Daily Mail. Policia ka arrestuar një...

Atentatet në Paris, ISIS merr përsipër masakrat: 8 kamikazë në veprim

Sipas mediave boterore ISIS ka marrë përsipër atentatet në Paris: sipas një njoftimi të xhihadistëve, që është bërë publik nga Site, siti amerikan I...