Home 2015 November 17

Daily Archives: 17 November, 2015

Do shkurtohen 8.1 % e nëpunësit, ikin 7.100 mësues dhe shtohen te kryeministria..

Rezulton se numri i punonjësve të administratës publike do të pësojë një ulje drastike deri 8.1% krahasuar me vitin 2015. Sipas projektbuxhetit të 2016-t...

Konispoli ne vend qe te bej binjakëzim ne kufi, shkon ne Turqi…

Firmoset në Izmir të Turqisë binjakëzimi midis bashkisë së Konispolit dhe bashkisë Seferihisar të Izmirit. Sipas nje komunikate per shtyp te PDIU, një nisëm...

Jazexhi: Ndërhyrja e NATO’s në Kosovë ishte ilegale, reagojnë nga Kosova…

Ndersa e gjithë bota demokratike, perëndimore ishte pajtuar që të ndërhyjë në Kosovë me anë të NATO's me ne krye vullnetin anglo amerikan për...

Shqipëria mund te ndryshoje vetëm nëse:

Nga Ilir Kalemaj 1. Të ndjekim më tepër art dhe kulturë, të lëçisim më shumë libra studimorë dhe artistikë, të shohim me tepër teatër dhe...

Ambasadori Lu duhet dëgjuar! Nesër do jete vështire…

Deklaratat e perseritura te Ambasadorit Lu, presioni tashme ne ngritje i tij per te shtyre perpara ne procesin tone te dekriminalizimit, luften me krimin,...

Abdullah: Jemi pak para luftës së tretë botërore

Mbreti i Mbretërisë së Jordanisë, Abdullah II Ibn Al Hussein, ka thënë se ndodhemi pak para luftës së tretë botërore dhe kete deklarate e...

Unë i dua myslimanet…

Nga Marsela Xhafa Kane kaluar disa dite tashme qe nga e premtja e zeze e trembëdhjetës se nëntorit qe opinioni publik shqiptar, po ashtu si...

Boll ma me skena armesh e përleshjesh.

Nga Halil Matoshi Qytetaret e Kosovës e kane marr vesh sherrin dhe po rrinë neutral! Pushteti dhe opozita duke qenë se janë krejt njësoj provincialista te...

Pse i quajmë diplomore institucionet private të arsimit të lartë?

Nga Arlind Qori, Levizja per Universitetin  Afërmendsh jo për të fyer studentët apo ndonjë koleg të heshtur që s'bëzan për të marrë rrogën. Së pari, të...

Të gjithë jemi në luftë, po ku është armiku?

Nga Mentor Kikia Franca është në luftë. Edhe Turqia, edhe Britania e Madhe, edhe Amerika janë në luftë. Ndoshta të gjithë janë në luftë. Edhe...