Home 2015 November 18

Daily Archives: 18 November, 2015

Koalicion PS-LSI , çfarë po ndodh realisht?

Nga Marjon Gorica Si është këndvështrimi qytetarë në lidhje me situatën politike në vend? A e shprehin realisht pasqyrimet mediatike ftohjen e marrëdhënies qeverisëse midis dy...

IDILIKE

Nga Alban Bala Zjarri flet me vete me gjuheza flake, Vesa kullon qelqesh mbi perden e kumbulles, Hena e kafshuar hyn pjerret mes degesh Dhe kopshti eshte nje...

OPOZITA NE KOSOVE PO I KALON VIJAT E KUQE…!

Nga Fadil Lepaja Kur Sekretari Organizativ i nje partie parlamentare, i prine grupit i cili para kamerave e nxjerr nje njeri prej veture, te ciles...

Ilir Demalia adashit Beqja: Desh vdiqa në spitalin tuaj!

Ilir Demalia është një personazh i njohur i Shqipërisë së viteve '80 dhe ish punonjës i Kinostudios në atë kohë qe u bë ndër...

LDE ben thirrje për vetëpërmbajtje ne Kosove!

LDE - Partia per Liri, Demokraci dhe Etike nepermejjt drejtuesit te saj Arian Galdini gjykon se ao cka po ndodh ne Kosove është trishtuese...

Të suprimohen mbrojtësit dhe garantët e krimit: gjyqtarët dhe prokurorët!

Nga Spartak Ngjela Ambasadori Amerikan Donald Lu, po i qëndron fort çeshtjes së korrupsionit, krimit dhe reformës në drejtësi. Në fakt kjo është Thembra e...

Nene Tereza do shpallet Shenjtore ne shtator te 2016!

Nga Nikolin Miria Sipas Dom Gjovalin Sukaj, priftit te Komunitetit Katolik Shqiptar ne Rome, e Lumja Nanë Tereza do t'shpallet shejtnesh e Kishës Katolike në...

Alberto Cutillo i paraqet kredencialet Presidentit

Ambasadori i Italisë Alberto Cutillo i paraqet kredencialet Presidentit të Republikës Bujar Nishani. Sot, më 18 Nëntor 2015, gjatë një ceremonie që u zhvillua këtë...

Francezet nuk e kane me myslimanet, por terroristet!

“Unë jam mysliman. Më përqafoni nëse keni besim te mua”. Ky ishte mbishkrimi në një karton që mbante një i ri mysliman në rruget...

Abuzimi me imunitetin e deputetit ne Kosove!

Nga Halil Matoshi Imuniteti i deputetit vlen vetem lidhur me fusheveprimtarine e tij si deputet por jo edhe kur deputeti ushtron dhune dhe kanos me...