Home 2015 November 19

Daily Archives: 19 November, 2015

Jeni shumë vonë o myslimanë…

Nga Ekrem Dumanllë Legjimiteti i akteve terroriste për herë të parë është shfaqur në çështjen e palestineze. Ka patur prej atyre që në kushtet kur...

Rexhep Qosja perseri radikal me situaten ne Kosove!

Rexhep Qosja edhe kete radhe kontravers. ai ka thënë se pajtimi për formimin e Gjykatës Speciale, Marrëveshja për krijimin e Bashkësisë së komunave serbe...

“E dua… mamin, babin…por më shumë dua lëngun…!!!”

Nga Pastor Akil Pano Më shumë se trishtuese dhe e padenjë të hyjë në familjet tona!!! "E dua... mamin, babin...por më shumë dua lëngun...!!!" Është më shumë...

Thjeshtesia sjellja e duhur!

Nga Dalina Fico Kete foton nuk e vura per te terhequr vemendjen tek Erjoni, por per kryetaren e bashkise se Barcelones dhe per nje sugjerim...

“Vdes siç Vdes një Vend”…

Nga Gresa Hasa Në librin "Vdes siç Vdes një Vend" (1978) Dimitris Dimitriadis flet për Greqinë, duke mos folur për Greqinë. Pjesa është shkruar në...

Perse u be lufta atehere, kur varemi akoma nga maqedonasit…?

Nga Artan Dika Lajmet bëjnë të ditur se (citoj): "Zëvendëskryeministri për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhaferi, pranon dështimet, para se gjithash për shkak...

Hashim Thaci reagon per situaten ne Kosove!

"Opozita e frustruar dhe e dhunshme bëri publike se sot tërhiqet nga protestat e dhunshme për marrjen e pushtetit me dhunë. Natyrisht, nuk harruan...

Situata në Kosovë dhe heshtja e pazakontë e Serbisë!

Nga Enver Bytyçi Këto dy ditët e fundit situata në Kosovë është tensionuar në kulm. Në parlament dhe para policëve opozita nuk përdori kësaj radhe vetëm...

Invalidi i UÇK-së i shkruan letër të hapur Isës dhe Hashimit!

Ish ushtari i UÇK-së dhe invalidi i luftës çlirimtare të Kosovës, ka shkruar një letër për Isa Mustafën dhe Hashim Thaçin, duke ju lutur...

JO LUFTËS, ME LUFTË!

Nga EVA KUSHOVA Pas sulmeve në Paris, bota është më e përçarë se kurrë. Ka zëra që shkojnë në ekstrem për një luftë të tretë...