Home 2015 November 24

Daily Archives: 24 November, 2015

Ish kryeministri Meksi publikon librat mbi politiken dhe tranzicionin,

Ish kryeministri Aleksander Meksi sapo kane nxjerre nga shtypi librin "Rruge e Vështire" me dy vëllime mbi politiken e periudhës se tranzicionit, problemet me...

Fejesa e kandidatit te FRPD me vajzën e deputetes se PS…

Nga Indrit Vokshi Më thotë dikush, se njëri nga kandidatët për ”ª#”ŽFRPD”¬, ka të fejuar vajzën e një deputeteje të PS-së. Dhe ma thotë në...

Studentet bashkekzistencë me punëtorin si punëtor…

Nga Arlind Qori Krizat e herëpashershme të kapitalit si globalisht, edhe lokalisht, kanë farkëtuar një subjekt studentor në gjendje papunësie dhe prekariati (pune të pjesshme)....

Ke po godasin Lu dhe Vlahutin? Kemi ne Podemo dhe Syriza?

Andi Bushati ne editorialin e tij per Lapsi.al thote se ambasadori Donald Lu dhe kolegia e tij e Bashkimit Europian, Romana Vlautin për ata...

Ka dite kur jeta krejt nga e para…

Nga Alban Bala Ka dite kur jeta nis krejt nga e para. Zerat jane mbytur ne ujrat e veta Si nje dallge eshte drita: ta ze frymen! Fjalet...

BISEDË ME LULEN

Nga Entela Kasi Për aq sa nuk mund të përmbash këtë reze të mpakur Këtë fjalë nga flaka mbuluar Qan Dhe reja qiellit bosh Andej këndej Bie gjithkund pafund Tingulli i...

Si do reagoje Rusia pas kesaj perballje politike me NATO…

Nga Kreshnik Osmani Rrëzimi i avionit rus e ka bere boten shume me te rrezikshme. Erdogan e vendos NATO-n dhe SHBA-te përballe rreshtimit, duke ia...

NATO takim urgjent pas rrezimit te avionit rus!

NATO do te mbaje një takim urgjent të martën pas rrëzimit të avionit luftarak rus që kishte shkelur hapësirën ajrore turke, deklaroi një zyrtar i...

Shqipëria po zbrazet nga bijtë e saj më të mirë!

Nga ShqipOn #NukEshteVone për DINJITET! Shqipëria po zbrazet nga bijtë e saj më të mirë! Pa u çliruar nga hajdutët nuk çlirohemi dot nga varfëria! Shqipëria është një...

Brace dhe Blushi, Ish zv. ministri pyet vetëm Bracen…

Nga Albert gGjo Brace sot thote se Blushi di matematike po nuk njeh buxhetin, pasi ky i fundit sipas Braces nuk llogarit qe ne borxhin...