Home 2015 November 25

Daily Archives: 25 November, 2015

*Netët e para dimërore…

Nga Agim Pipa A thua erdhi dimri zemra ime? A thua frymën tënde e mbuloi dëbora? Jam pranë dritares, duke parë qiellin; ose më saktë, duke parë vetminë e madhe të...

“Mendo shqip dhe fol greqisht”…

Nga Luan Kurti Kalispera qirie! Tani që Mesila Doda u bashkua me Idrizin, çështja Çame është e zgjidhur! Divorci i Studentes së Dhjetorit në nëntor,...

Vjeshta e Donald Lu dhe vjeshta jone!

Nga Patrik Sadikaj Kurre me shume se kete vjeshte nuk e kam ndjere keqardhjen per veten. Per te gjithe ne bashke me kete cope toke...

Biznesi eshte pyetur per paketen fiskale…

Nga Bardhi Sejdarasi, Keshilltare i ministrit te Financave Shikoj dhe degjoj prej ditesh se nje pjese e njerezve qe perfaqesojne biznesin ankohen sot se nuk...

Nje takim kundër dhunës, “dhunoi” trafikun ne kryeqytet…

Kujt i qelloi sot mbasdite te levize me makine ne kryeqytet ka provuar trafikun qe pësoi një kolaps të menjëhershëm. Gjithë veturat që hynin...

Vota shqiptare ne Maqedoni është në favor të Vesel Memedit dhe të ngjashmëve si...

Nga Artur Nura Publikimi i një pjese të përgjimeve nga ana e liderit të LSDM-së, përveç se nxori në pah uzurpimin e institucioneve, shkeljen e...

Ish mësuesja e Gregut i shkruan letër të hapur kryeministrit Rama!

Entela Safeti Kasi, Presidente e Qendra PEN E Shqipërisë Sot është një nga ato ditët e trishta, ku pesha që mbartet prej parimesh morale dhe rëndesa...

Moratorium 10-vjeçar për shfrytëzimin e pyjeve!

Qeveria ka vendosur një moratorium 10-vjeçar për shfrytëzimin e pyjeve dhe ndalimin e eksportit të lëndës drusore në masën 100 për qind. Këtë deklaroi...

INJORANCA NE VEPRIM…

Nga profesor Kristaq Berxholi Nuk ka azgjë më të tmerrshme se sa injoranca në veprim, ka thënë i madhi Gëte. Dhe këtë mund ta shofësh...

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli (Thashethemi i fundit) AI dhe ajo: Ajo (gruaja) dhe AI jane "njohur" para 10 vitesh. Tani ajo eshte 24....AI 44 vjec. Ne fakt nuk besoj se...