Home 2015 November 27

Daily Archives: 27 November, 2015

“Qeveritë shqiptare, paragjykim dhe retorikë antiruse!

Ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin, ne interviste me kryeredaktorin e gazetës "Shekulli" Elton Metaj, shprehet se murtaja e terrorizmit nuk njeh kufij...

Edi 802 dite Kryeministër?! I ka ra qylit!

Nga Dritan Shano A është e mundur që qeverisja në Shqipëri të bazohet përsëri tek frika dhe kontrolli i së vërtetës? A ka mbajtur ndonjë...

Mirela Ferracaku deputetja me e re ne Parlament…

Pas dorëheqjes së mandatit të deputetit Mark Frrokut, në listën e PDK-së në Shkodër është Mirela Ferracaku qe është e datëlindjes 1983 dhe ka...

Ilir Kulla sjell 10 batutat e javes!

10 batuat e javes. 1. Kjo nuk eshte demokraci po luksokraci. Blushi. 2. Politika nuk eshte si duket . Deputetja 21 vjecare Mehmetaj. 3....

Tsach Saar merr titullin Akademik Nderi ne Tirane!

Ne Akademine Profesionale Elite zv. Ambasadori i Izraelit ne Shqiperi z. Tsach Saar pranoi titullin Akademik Nderi qe akordon ky institucion akademik. Dritan Broka...

FLAMURI I SPIRIDON ILOS DHE GAZETA LIRI E SHQIPËRISË E SOFJES

Nga Gezim Llojdia Gazeta Liri e Shqipërisë e Sofjes.Një gazetë në gjuhën shqipe dilte në Sofje të Bullgarisë. Kjo gazetë shihte dritën e diellit një...

Sarkazma e Lut Dervishit per Ed Ramen…

Nga Lutfi Dervishi Burime të afërta me kreun e qeverisë shqiptare konfirmuan sot se së shpejti pritet një vizitë e papritur e kryeministrit Rama në...

Basha nuk duhet sulmuar! Doktori president Nderi i PD-se dhe nipërit…

Nga Kujtim Gjuzi, Kryetar i Partisë Konservatore Lulzim BASHA drejtuesi "de jure" i partise demokratike po shkon drejt 25 vjetorit te lëvizjes me te madhe studentore te...

Lajme nga Katundi Bllok…!

Nga Monika Spahivogli Prape AI: Futet ne dyqan gjithe "arome" dhe, pasi i hedh nje sy te percipte rafteve (te cilat i ka pare shume por,...

Rrezohet nje helikopter rus, te vdekur 10 persona! Po hetohet ngjarja…

Mediat bejne me dije se një helikopter rus që transportonte punëtorët drejt fushave të naftës është rrëzuar duke lënë të vrarë të paktën 10...