Home 2015 November 28

Daily Archives: 28 November, 2015

Qeveri qe dhunojne shtetasit e tyre, por nuk mbrojne dot sovranitetin!

Nga Dritan Hila Me demarkacionin me Malin e Zi, Kosova humbet 100 km2, dhe meqenese territori i saj eshte sa 1/3 e Shqiperise, i bie...

Qeveria mendon për zyrat dhe vilat e pushimit me 58.5 milion dollarë!

Duket se nga 600 milion dollarë që jep buxheti i shtetit për investimet publike, 10% e kësaj shume do të shkojë për blerjen e...

Bëhen publike emrat te plagosurve nga protestat ne Prishtine!

Sipas nje njoftimi te Levizja Vetevendosje të lënduarit prej përdorimit te forcës së qindra policëve kundër aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s ka shkaktuar dhjetëra të lënduar....

Thane për ngjarjet ne Kosove!

Mesila Doda: Lajme tronditëse nga Kosova. Pas Donika Bujupit arrestohet edhe Albin Kurti. Nëse ka diçka që nuk e zgjidh këte situate, eshtë përdorimi...

BASHKIMI EVROPIAN dhe KOMBI SHQIPTAR, Refleksione ne Diten e 28 Nentorit 2015!

  Nga Lisen Bashkurti Bashkimi Evropian nuk eshte nje Komb Evropian, por eshte bashkimi i kombeve te lire. Shtetet e Bashkimit Evropian nuk jane republika bananesh,...

Dhjetëra te ndaluar te Lëvizjes Vetëvendosje ne Prishtine!

Levizja Vetevendosje ben me dije se Policia ka arrestuar dhunshem dhjetera aktiviste ne zyret e Levizjes VETEVENDOSJE! "Kjo polici e cila eshte vene ne...

Hashim Thaci komenton manifestimin e opozitës!

Për 28 Nëntor pritej që opozita të nxirrte më shumë njerëz në shesh. Por, edhe në ditën e madhe të pavarësisë, qytetarët e Kosovës...

Replikë me shkrimin e gazetës Standard, Dekonspirohet plani i UET për të uzurpuar Forumin...

Nga Henri Çili “Replikë me shkrimin e gazetës Standard “Dekonspirohet plani i UET për të uzurpuar Forumin Rinor të PD-s딝 “Dekonspirohet plani i UET për të...

Informaliteti, a ka dështuar?

Nga Bardhi Sejdarasi, Keshilltar i ministrit te Financave! Ndjeshmëria e lartë, jo vetëm e politikës, por sidomos e publikut lidhur me atë që në media...

Hakerat shqiptarë “pushtojnë” Webfaqet Serbe…

Hakerët shqiptarë sulmojnë Webfaqet Serbe. Një grup hakersash shqiptarë kanë sulmuar faqen zyrtare të Ministrisë së Minierave dhe Energjitikës së Serbisë, faqen zyrtare të...