Home 2015 November 29

Daily Archives: 29 November, 2015

Dylgjeri humor me Newman dhe Veliajn…

Sarkazma elegant e Ylli Dylgjerit nuk ka te sosur. Sot ai ben humor me kengetarin anglez John Newman qe e konsideron me origjine gjerman...

Koroveshi i Sigurimit shtetit me 620 procese politike dhe 1000 persona te denuar…

Kastriot Dervishi qe eshte nga njerezit e sterprovuar me arkivat e historise politike te shtetit shqiptar sot ndersa dekorohen edhe prej atyre qe ndrtuan...

Duhen ndarë partizanët e ndershëm nga horrat, por Berishistët i dhanë horrave pushtet…

Nga Gjergj Zefi Qenkan merakosë këta të kampit të mashtrimit për dekorimin e hetuesit të At Zef Pllumit… Po a ishin këta që “gjyqtarin e ferrit”,...

Shqipëria është në prag të përplasjes shoqërore…

Nga Spartak Ngjela Të gjithë ndërkombëtarët janë në emërues të perbashket: s'ka anëtarësim në Bashkimin Europian nëse nuk bëni reformën në drejtësi. Mos hapje e...

At Zef Pllumi n’burg edhe pas vdekjes!

Nga Dritan Shano At Zef Pllumi na ka lënë mbrapa qysh prej 25 Shtatorit 2007. Na ka treguar masakrën e bërë mbi mendjen, shpirtin dhe...

Nga pushtaktim pa gjyq ne dekorim pa gjyq!

Dritan Shano Dekorim pa gjyq!!! Shoqëria jonë ka frikë nga e vërteta. Qeveria i fshihet asaj. E manipulon atë. Me qëllim. Në këtë proçes fshihen...

Kundër nënshtrimit qeveritar ndaj Serbisë!

Nga Albin Kurti Në Kuvendin e Serbisë, përveç dy deputetëve shqiptarë atje, nuk kishte asnjë deputet që ishte për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO. Po...

Pushteti i sotem me kritikuesin e pare te diktatorit, i paafte te reflektoje mbi...

Nga Romeo Gurakuqi 71 vjet me pare nga Shkodra, ne te gdhire, u larguan elementet e fundit te trupave naziste dhe te ushtrise gjermane, nderkohe...

Kreshnik Spahiu mesazh Prokurorit te Kosoves!

Kreshnik Spahiu i ka shruar nje mesazh Prokurorit te Pergjithshem te Kosoves. Ja cfare i shkruan drejtuesi i Aleances Kuq e Zi prokurorit: "I nderuar...

Ardhja ne pushtet e Albin Kurtit!

Nga Nexhmedin Spahiu Me burgosjen e Albinit ka humbe pushteti, Albini me kete forcohet. Krejt kjo cka po ndodhe po ia shtron atij rrugen drejt...