Home 2015 November 30

Daily Archives: 30 November, 2015

Kur do të ngrihemi kundër Veselit, Thaçit, Mustafës, Haradinajt, Kurtit, Limajt?

Nga Donika Gërvalla, Aktiviste e LDK ne Zvicer! Nuk mjafton që i gjithë vendit po e merr të tatëpjetën: ekonomia, politika dhe shoqëria. "Elitat" tona...

Kosova nuk guxon të shkoj në luftë civile! Do na gjykoje gjaku i dëshmorëve!

Deputeti i Kosovës nga radhët e PDK-së, Nait Hasani, për Gazetën NewBorn, ka thenë se, gjendja në të cilën ndodhet Kosova dhe Kuvendi i...

Ndërgjegjja e Evropës mbetet përgjithmonë në veprat letrare të kontinentit!

Nga Entela Kasi Safeti Evropa si një koncept gjeopolitik më së shumti është një entitet unik i një kontinenti sa antik po aq edhe modern,...

500 mijë Euro vetëm që britaniku Newman të përformonte 50 minuta ne Tirane…?

Nga Mirela Cela Jorgo Mbreme sapo pyeta sa është fatura qe u pagua për kengetarin e Natës se Bardhe. Mos kërkoni te ketë bamirësi. Kryetari i...

Republikën s’mund ta mbrojnë ata qe përdhosen ditën e flamurit kombëtar flamurin shtetëror!

Zëvendësministri i Pushtetit Lokal Bajram Gecaj, vlerëson se në manifestimin e djeshëm të opozitës, Vetëvendosja nuk arriti ta siguronte as një të pestën e...

SHISH 40 milion leke te vjeter per bileta avioni…

Gazeta "Tema" shkruan sot se Shërbimi Informativ Shtetëror do të blejë 40 milionë lekë të vjetra, bileta për transport ajeror ndërkombëtar dhe siguracion shëndetësor....

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli Ne katundin Bllok sot eshte qetesi.... Bllokmenet kane shkuar per pushime (long weekend). Rrofshin pushimet!!! Dyqanet jane hapur si zakonisht qysh ne 7 te...

Ku ka të drejtë “krimineli” Albin Kurti?

Nga Artan Fuga Ditën e Pavarësisë, në Kosovë, arrestohet deputeti Albin Kurti. E mo mirë, edhe ajo një ditë si të gjitha të tjerat është,...

Letër e një votuesi deputeteve te Kosovës!

Nga Ismet Kryeziu, Drejtor i Institutit Demokratik i Kosoves  Ty deputeti/ja im/e, që dje të votova e sot me përfaqëson në Kuvendin e Kosovës Kolegët tu...

TE REFLEKTOJMË MBI AMANETIN KOMBËTAR TE MARTIREVE TE KOMBIT!

Nga Sulejman Abazi (Neshaj) Le të themi edhe disa fjalë e mendime, që na shërbejnë si refleksion të këtij atdhetarizmi të njerëzve tanë të mirë....