Home 2015 December 2

Daily Archives: 2 December, 2015

Në fillim është përcaktuar fituesi, pastaj është bërë konkursi!

Artan Fuga letër mikes qe humbi konkursin! E nderuar mike, faleminderit për korrektesën tuaj kur më njoftoni se nuk keni fituar në konkurs. Mos u mërzisni ! Keni marrë pjesë...

Akt terrorist ne Kaliforni…?

BBC raporton për 20 viktima derisa media të tjera flasin për 12 viktima. Asnjëra statistikë nuk është konfirmuar ende nga policia e Kalifornisë, shkruan BBC. Raportet...

Hiqeni tatim-fitimin ne propozimet tuaja!

Nga Klodian Tomori Partia Demokratike paraqiti sot para grupeve të biznesit paketën fiskale hije. E vetëcilësuar si revolucion fiskal, oferta e opozitës konsiston në dy...

Fatin e prokurorit Giu e paçin te gjithë si ai!

Nga Izet Haxhia Sapo lexova diku ne një gazete lajmin për arrestimin e prokurorit Haxhi Giu për korrupsion e marrje ryshfeti... Nuk me vjen mire...

Hashim Thaci për vizitën e John Kerrit në Kosove…

Vizita e Sekretarit Kerry ishte shumë domethënëse për Kosovën. Mesazhet ishin të qarta: Përkundër sfidave globale, SHBA mbetet e përkushtuar si partnere e Kosovës....

Konferencat e dialogut ndërfetar dhe hapësira qe u japim ne Media!

Nga Artur Nura Përgjithësisht për shkak te profesionit te gazetarit ne inbox me vijnë nga dy deri tre ftesa çdo dite për pjesëmarrje ne seminare...

Liria e besimit dhe dialogu ndërfetar në Shqipëri!

Në kuadër të 25 vjetorit të lirisë së besimit në vendin tonë, sot Departamenti i Shkencave Islame në Universitetin Bedër, në bashkëpunim me Seminarin...

AMERIKA FOLI, EUROPA “BELBËZOI”!

Nga Fadil Maloku 1.Për dallim nga Europa që "belbëzoi" (në fakt!) për ngjarjet e fundit në Kosovë...! Amerika, përmes sekretarit të shteti John Kerry, ishte...

REPLIKE me Nastradin-Koço Broçkulla dhe ca përgjigje për një shkrim…!

Nga Nga Bardhi Sejdarasi Koço Broka, një ekonomist që vegjeton prej më shumë se një dekade si komisioner i Autoritetit të Konkurrencës (lexoni se cilat janë...

“Deja Vu” e 8 Dhjetorit!

Nga Roland Lami 1. Te njetet personazh politik do te shprehen per levizjet studentore! 2. Te njejtet ish studente te dhjetorit do te flasin per rendesine...