Home 2015 December 4

Daily Archives: 4 December, 2015

Kërkesa për dialog me opoziten, është kërkesë për të ruajtur pushtetin!

Nga Ismet Kryeziu Dialogu, asnjëherë nuk ka alternativë. Por, ftesa e koalicionit qeveritar për dialog politik me opozitën, ka ardhur mbas vijës se kuqe që...

Buxheti, shpenzimet dhe borxhi…

Nga Klodian Tomori Kete buxhet mund ta sulmosh per shume gjera. Lista e investimeve te tij eshte e denatyruar. Klasifikohen si investime fondet per libra,...

Te lutemi te gjithe për Imzot Rrok Mirdita!

Kreu i Kishës Katolike në Shqipëri, Imzot Rrok Mirdita është shtruar në gjendje të rëndë në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Ipeshkvi i Arqipeshkvisë...

Bankers Petroleum dorëzohet do paguaje 7.5 miliard leke!

Lajm i mire duket se Bankers Petrolium dhe Qeveria shqiptare kanë gjetur zgjidhjen për konfliktin e krijuar në lidhje detyrimet fiskale, përkatësisht tatim-fitimin e...

SHTETARË QË SILLEN SI SHPELLARË (Ju lutem, qëndroni larg nga ekrani)

Nga Alfons Çupaj “Vrasës, përdhunues, kriminel, bandit, drogaxhi, shfrytëzues prostitucioni, ngordhësirë, plehër, hajdut, injorant, debil, kafshë, maskara, çakall, këlysh”, këto janë vetëm disa nga fjalët e...

110 murgesha si prostituta…!

110 murgesha të 80 shteteve të ndryshme të botës kanë "flakur" uniformën për t'u shndërruar në prostituta. Por, nuk bëhet fjalë për të ndërruar...

PO ALBIN KURTIT, JO ZAJEDNICËS!

Nje deklarate proteste nga Tirana e cila është nënshkruar nga me pak se 100 vete thotë se : Ne qytetarë të Tiranës, intelektualë, pedagogë, artistë,...

Pema e Vitit te Ri, pema e Krishtlindjeve, Shteti laik dhe Zoti i drejtësisë.

Nga Kreshnik Osmani Ne viziten time te fundit ne Bruksel, teksa bisedoja me mikeshen time te mire, me tregonte sesi muslimanet belge kishin hedhur ne...

Vendi që dekoron edhe viktimën, edhe xhelatin!

Nga Rezart Palluqi Një tjetër i dekoruar, ishte edhe, hetuesi që torturoi At Zef Pllumin dhe ka torturuar mbi 400 të burgosur të tjerë. Atëherë...

Pyetje publike Kastriot Dervishit, ish drejtor i Arkivave ne MB.

Nga Ilirian Blloshmi Lexova se ju z. Dervishi keni folur per dosjen Shoshori. Ju keni thene qe Berisha nuk ka lidhje me kete dosjen "Shoshori"....