Home 2015 December 7

Daily Archives: 7 December, 2015

Ilir Meta sipas meje..

Nga Dritan Hila Politika dhe diplomacia, nuk jane akademi te moralit por mekanizma te administrimit te botes dhe njerezve. Administrim i cili jo gjithmone behet...

Publikohet procesimi kishtar per Imzot Rrok Miredites

Arkidioqeza Tirane-Durres bën me dije disa detaje të ceremonialit që do të ndiqet këto ditë për shoqërimin ne banesën e fundit të Arqipeshkëvi të Tiranës...

Shpetim Idrizi shpërthen ne mënyre te kthjellet!

Sipas Shpetim Idrizit qeveria po gabon nga pikëpamja e komunikimit publik, sepse pret që qytetarët të mirëkuptojnë operacionet ndëshkuese pa u shpjeguar strategjitë zhvilluese....

Pervehtesimi politik I historise, korrupsioni me I larte.

8 Dhjetori 1990, Lisen Bashkurti: Pervehtesimi politik I historise, korrupsioni me I larte Ne Ballkan vuajme nga dy semundje: -nga historizimi I politikes dhe -nga politizimi I historise. Keto...

Pasi e shkatërruam, tani qëndrojmë para natyrës krenarë, edhe pse të dhjerë!

Nga Mentor Kikia Nevojitej një studim i OKB-së për të treguar zyrtarisht se Shqipëria është vendi më i rrezikuar në Europë nga katastrofat natyrore. Dhe...

Ja e vërteta e Mergim Mavrajt me kardinalin!

Përpara disa ditësh, “Express.de” ka shkruar që nuk i keni dhënë dorën Kardinalit. Pse e bëtë këtë? Ka qenë ditën e martë, pati ardhur një...

Nesër jo gurë ndaj shtetit, por alarm pushtetit!

Nga Flutura Acka Njëzet e pesë vjet: nga njëri bunker te tjetri! "Të gjitha i kemi lënë për nesër, ndryshe me se do ta presim vdekjen?" Xhevahir Spahiu Dhe...

GJYKATA KUSHTETUESE KOSOVARE S’ËSHTË E POLITIZUAR, SA ËSHTË E VARUR!

Nga Fadil Maloku 1.Unë thënë të drejtën s'shoh edhe aq ndonjë rrezik të madhë në politizimin e institucioneve të ("pavarura") të Kosovës (shkaku se; është...

Kryeqyteti është lëne pas dore! S.O.S. Tirana!

Nga Artan Gaci, Deputet, Partia Socialiste Tirana ze 50% te Prodhimit te Brendshem Bruto, jeton 1/3a e popullsise, hyjne e dalin perdite dhjetera mijera qytetare...

Fjala ime… përballe deputeteve tanë te pandjeshëm!

Nga Gerina Mullaj Të dashur parlamentarë! Ju jeni të fuqishëm e të pushtetshëm si lordët e Anglisë në shekullin 17 . Po me shihni çuditshëm...