Home 2015 December 27

Daily Archives: 27 December, 2015

Urimi më i bukur për Krishtlindje nga kreu i Komunitetit Mysliman

Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ka lënë një mesazh domethënës në murin e kryeministrisë nepermjet celularit te tij. Bruçaj ka uruar të gjithë...

Rama gazetareve: Unë jam mes jush si kavie kryesore e punës suaj !

Si një vit më parë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takimin me median, por këtë herë ndryshe nga 2014, Rama nuk është marrë me...

Ka gjasa per Polin e trete te Politikes?

Nga Artur Nura Revista Perqasje.com tashmë ka njoftuar ne vazhdimësi se 28 parti politika të vogla të majta dhe të djathta kanë nisur tavolinën e...

Shenasi Rama: cilet donin te me eliminonin? Duhet zbardhur 2 Prilli i Shkodres

Nga Shenasi Rama Ne disa komente te miqve te mi vura re se i kishte ngacmuar shume nje fakt qe permendet me shume force ne...

Anketa të montuara, të instituteve fiktive ne Maqedoni…

Nga Artan Dika Fillon tentimi për manipulimin e opinionit me anketa të montuara, të instituteve fiktive, te kontrolluara nga politika 1. Ka pasur ne vazhdimesi anketa...

Klithma e Vrimës…, parë nga diferenca e virtytit midis burrit dhe gruas!

Nga Apostol Vaso, Kryetar i Shoqatës Shqiptare të Trajtimit te Dhimbjes Nisur nga debati mbi  vëllimin poetik “Vrima”, pa iu referuar poezive që ka ky libër,...

Doris Pack: “Kosova s’do jetë kurrë Serbi”

Preambula në Kushtetutën e Serbisë, në të cilën precizohet se Kosova është pjesë e territorit të saj, jo vetëm që nuk është në përputhje...

Nese reforma ne drejtësi behet sic thuhet…

Nga EDGAR FRASHERI Nese reforma ne Drejtësi behet sic thuhet...atehere ne Shqiperi teorikisht pritet te kete nje shperthim me epiqender nga Kokat qe ja kane...

Cogito ergo sum? Mendoj, pra jam, ne kemi zgjedhur të mos ekzistojmë!?

Nga Dritan Shano “Më duaj për kush jam, jo për kë do që të jem. Kështu do marrësh më të mirën prej meje” Për çfarë...

Rusia bombardon karvanet qe conin nafte ne Turqi…

Rusia ka publikuar të tjera video nga bombardimet mbi Shtetin Islamik në Siri. Në video shihet se si avionët e Kremlinit bëjnë shkrumb e...