Home 2015 December 31

Daily Archives: 31 December, 2015

Urimet e Redaksisë se Revistës “Përqasje” per 2016!

Redaksia e Revistës "Përqasje" i uron mbare shqiptareve këtej dhe andej kufirit mbarësi, me shume politike te arsyeshme dhe me pak emocion me gjasme...

“El Nino” do preke edhe Shqiperine!

NASA, ka paralajmëruar se efektet e El Nino-s do jenë po kaq të këqija sa në vitin 1998, më i forti i regjistruar në...

Pandeli Majko propozuar per Sekretar te Përgjithshëm te OKB-se…

Këshilli i Sigurimit i OKB-së kohët e fundit lëshoi ”‹”‹një thirrje për të gjitha vendet për të emëruar kandidatët e tyre për Sekretarin e...

Pse s’pjerdh Erioni..?

Nga Ylli Dylgjeri Në mbledhjen e fundit të këshillit Bashkiak të Tiranës, që vazhdon ende, u dëgjua nga goja e kryetarit të Bashkise, zotit Erion...

DARKA E FUNDIT, PËR NJË FILLIM TË RI

Nga Kelment Baçi Kryeministri i shqipërisë Edi Rama e mbajti fjalën e dhënë 1 vit më parë, për të dytin vit radhazi ai organizoi një...

ISIS e vret pse nuk donte te ishte skllave seksi!

Përkrahsja e ISIS-it është vrarë nga ekstremistët islamik pasi që kishte provuar të largohet nga ”˜kulti i vdekjes' të cilët e kishin detyruar atë...

Te struktura qe do hetoje korrupsionin askush nuk do mund te nderprese hetimin

Duket se pasi të miratohet në Kuvend reforma në drejtësi, pritet të krijoje një strukturë e posaçme anti-korrupsion për zyrtarët e lartë dhe magjistratët...

Fred Abrahams flet per Edi Ramen, Sali Berishen dhe Lul Bashen

Shkrimtari amerikan, Fred Abrahams, në një intervistë në emisionin “Tonight” te Ilva Tare ne Ora News ka folur rreth eksperiencës së tij në Shqipëri...

Anullohen festimet ne Bruksel, informacione per sulme terroriste!

Në Bruksel kryeqytetin e Belgjikës nuk do të ketë fishekzjarre dhe festime të tjera natën e ndërrimit të viteve dhe kjo, për shkak të...

Miratohet Buxheti pas debatit te modelit te vjetër ne Këshillin bashkiak.

Këshilli Bashkiak i Tiranës  miratoi me votat e mazhorancës Buxhetin e viti 2016 për kryeqytetin. Në mbledhje u miratua edhe Paketa Fiskale. Kryebashkiaku Veliaj tha...