Home KRYESORE Rama dhe Basha satire ne politike…

Rama dhe Basha satire ne politike…

Edi Rama perdor humor per te sulmuar kundrrshtarin politik: Një nga mënyrat që të sigurojmë kualifikimin në grup, është që opozita të lërë mënjane protestat, të miratojmë reformën në drejtësi dhe kështu të jemi të qetë në Qershor, të shikojmë ndeshjet. Ndryshe do ketë zgjedhje dhe opozita do mbaj përgjegjësi jo vetëm për humbjen në zgjedhje por dhe për skualifikimin.

Lulzim Basha ja kthen po me sarkazem batuten: E vetmja mënyrë që kombëtarja jonë të fitoj është të ketë një qeveri teknike, dhe kështu askush nuk ka për ta privatizuar fitoren e ekipit kombëtar.

Share: