Home 2016 February

Monthly Archives: February 2016

Thellohet skandali i këndit të lojrave në Parkun e Liqenit

Leja me kusht e dhënë nga Këshilli Kombëtar i Territorit (KKT) për këndin e lojrave në Parkun e Liqenit nuk është firmosur nga ministrat...

NEVOJA PER SERIOZITET KUR JEPEN DEKLARATA ZYRTARE…

Nga Zef Preci Ne mungese te informacioneve te konfirmuara, por edhe me deshiren per te nxjerre ne pah punen e agjencive ligje-zbatuese, jepen shifra si...

Valbona Peraj : Myslimania që shkon në Kishë!

Nga Era Cela Këngëtarja brilante shkodrane Valbona Peraj dhe pse myslimane ka thyer tabunë duke shkuar në një nga kishat e USA, ku ka ndezur...

Pse kaq mllef ndaj Ardit Gjebresë

Gazetari Andi Bushati i habitur per komentet kundershtuese ndaj intervistet se kantautorit dhe shoqman-it shume te njihur Ardit Gjebrea i kundervihet me te drejte...

Basha mbledh aleatet, dekriminalizimi dhe zgjedhje te lira…

Partia Demokratike thirri një tryezë me aleatët e saj ku përcaktoi si prioritete të saj dekriminalizimin dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Kryetari...

Despotët dhe zvarranikët shqiptarë

Nga Lis Bukuroca Despotët nuk kanë mundësi të mbijetojnë aty ku ka demokraci të vërtetë dhe grupe parlamentare, që ushtrojnë një kontroll të përhershëm të...

Letra e Rrokut pas vrasjes. E doja shume Alden

Motra e Alda Canajt, Ornela i eshte kundervene publikisht versionit te fundit te Marjan Rrokut ndaj historise tragjike me te motren. Ajo ka vazhduar...

Grupi i PS duhet te zgjedhe reformen me konsensus, perndryshe edhe zgjedhje…

Partia Socialiste ka mbledhur grupin e saj parlamentar, ku sipas gjasave ka përcaktuar edhe qëndrimin që do të mbajë në vijim pas dhënies së...

Debat mes Alfred Pezës dhe Arta Dades

Marrëdhëniet jane qartazi te tensionuara mes grupimesh brenda në PS. Herë pas herë, deputetet nxjerrin edhe në publik mosmarrëveshjet dhe kete e bejne te...

Ben Blushi për Deutsche Welle : Zgjedhjet jane te manipuluara, delegatet po emerohen

DW: Ju z. Blushi jeni vetëshpallur si kandidat potencial për kryetarin e Partisë Socialiste në Kongresin e 19 marsit. Por z. Rama dhe eksponentë...