Home 2016 February 8

Daily Archives: 8 February, 2016

Fryma Kombëtare e Kongresit të Parë Bektashian.

Nga Dorian Koci Situata fetare në Shqipëri në prag të zgjimit kombëtar ishte pothuajse shumë e ndryshme nga ajo e vendeve të tjera ballkanike apo...

INTERVISTA E MJERË E XHUNGËS (2008)

Nga PELLUMB KULLA - E plotë siç u botua në 100 vjetorin e Enver Hoxhës - Rudina Xhunga, në 90 minuta të mira, i ngriti topin dhe...

Beqiri:PDK të heqë dorë, Kryeparlamentari i takon Bllokut

Deputeti i LDK’së, Ismet Beqiri i ka reaguar deklaratave të Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese. Deputeti i LDK’së, Ismet Beqiri i ka reaguar deklaratave të Kryetarit...

Ja pse e intervistova Nexhmije Hoxhen

Nga Rudina Xhunga Nexhmije Hoxha, do të japë sonte, intervistën e saj të fundit. Është lamtumira e saj, rrëfimi i një jete që nisi në...

Replike me Artan Fuga per punësimin dhe diplomimet

Nga Olti Rrumbullaku Lexoj që Artan Fuga i përgjigjet thekur atyre që thonë që ka punë, duke i quajtur mashtrues e duke thënë të kundërtën Problemi...

Avokatet kundërshtojnë VKM-ne për pagesat e sigurimeve ndaj profesioneve e lira

Gjykata më e madhe e vendit ka qënë shume e populluar, per shkak, të protestes se avokateve të cilët kundërshtojnë një VKM për pagesat...

Shitja fiktive e pallateve, Isaraj: Mashtrime financiare, deri edhe për terrorizmin

Ligji i ri i regjistrimit të pasurive rrit kontrollin shtetëror mbi objektet e ndërtuara, përfshirë karabinatë, të cilat shpesh janë përdorur për mashtrime financiare....

Ben Blushi: Të çlirojmë partinë socialiste nga diktati

Në përfundim të mbledhjes se grupit parlamentar te PS, deputeti Ben Blushi ka deklaruar se Partia Socialiste po mbahet peng nga një grup biznesmenësh...

Fushatat elektorale te Linkoln dhe luksi zgjedhor ne Shqiperi

Nga Mentor Kikia Abraham Linkoln(president i SHBA 1860-1864), ndërsa bënte fushatë për në kongres dhe më pas për president, fjalimet, letrat e shkruara, i ngjiste...

Kufiri Kosovë-Maqedoni kalohet vetëm me letërnjoftim

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur për një takim bilateral ministrin e Punëve të Jashtme...