Home 2016 February 12

Daily Archives: 12 February, 2016

Luli, mos u vetë shkatërro kështu!

Nga Andi Bushati Lulzim Basha ka përsuar sot një goditje të katërfishtë duke shpallur se Partia Demokratike nuk do ta votojë ligjin për Byronë Kombëtare...

Uliks pa Itakë

Nga Edison Ypi Na ishte një herë e një kohë një vampir që vriste e priste e gjakun shqiptarëve ua thithte, dhe shqiptarët me atë...

Nyja Kosove-Serbi dhe faktoret nderkombetar

Nga Prof. Dr. Lisen BASHKURTI Hyrje Qysh nga pranvera e vitit 2014 Kosova ka hyre ne nje krize politike pa krye. Rezultatet e zgjedhjeve ate vit reflektuan...

Gjinushi surprizon akoma, dy zv. Ministra nga PSD ne qeveri…

Skender Gjinushi surprizon akoma dhe hyn ne qeveri pas me shume se nje dekade ne opozite. Partia Socialdemokrate e mbetur jashtë parlamentit, tashme do te...

Berisha-Rama debatojne per viziten e Kerryt dhe Muxhaedinet

Ish kryeministri Sali Berisha u përpoq ta reduktojë rëndësinë e vizitës se Sekretarit John Kerry, tek muxhahedinët iranianë. “Ajo që unë kërkoj sot është një...

Humbja e besimit te politika nuk duhet te na coje ne kaos…

Nga Dom. Gjergj Meta Ka një perceptim të përhapur se njerëzit në Shqipëri kanë humbur krejtësisht besimin se forcat politike partiake aktuale mund të ndryshojnë...

Albpetrol manipuloi 2 tenderat e shitjes së naftës

Një raportim i kompanisë shtetërore Albpetrol mbi shitjet e sasive të naftës bruto në vitin 2014, ka zbuluar se kjo kompani i ka shitur...

Fred Peza sfidon Ben Blushin

Gazetari dhe politikani Alfred Peza ka sfiduar publikisht Ben Blushin për deklaratën publike se është kërcënuar një deputete që mbështet sfidantin e Ramës. Në emisionin...

Ilir Meta president i Republikes ne 2017…?

Kryetari i Kuvendit dhe njeheresh i LSI-se, Ilir Meta i pyetur gjatë intervistës për emisionin “Të pa ekspozuarit” nëse do të jetë kandidat për...