Home 2016 February 17

Daily Archives: 17 February, 2016

Rama sulmon dhe mbron drejtuesen e FRESSH

Edi Rama ka kërkuar rioganizimin e forumit rinor të PS, pasi ka shprehur pakënaqësi për rolin e deritanishëm te ketij organizimi. Burime nga PS  thanë...

Sokol Balla: Tani gënjeni po deshët

Nga Sokol Balla Vizita e John Kerry ka një vlerë të vecantë. Këtej e tutje gënjeshtrat dhe lojërat politike do marrin një vlerë relative. Shpesh herë...

Koha e zvarranikëve po kalon

Nga Sadri RAMABAJA Prishtinë, 17 shkurt - Nga kaçubat e Prapashticës, para ca viteve, përvjedhshëm, ka ikur dhe ka parakaluar në një lëmë të Prishtinës...

Zbardhet relacioni/ Lokal që do të ndërtohet te liqeni?

"100 herë të më thonë zgjidh, 100 herë do të zgjedh anën e fëmijëve të Tiranës!” Kështu deklaroi ditën e sotme Kryebashkiaku Erion Veliaj. Por sipas...

Presidenca: Kryeministria ka sjelle vetem shkarkimet e ministrave, jo emerimet zevendesuese!

Duket se Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar vetëm shkarkimin e Ahmetajt dhe Canit por jo emërimin e Ministrit të ri të Financave dhe atë...

Idrizi përplasje me MPJ në Komisionin e Jashtëm per kauzen came

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, denoncoi në Komisionin e Jashtëm Parlamnetar, mungesën e përfaqsuesve të Shqipërisë në një konferencë shkencore te zhvilluar kete radhe...

Pa çlirim të medias nuk ka çlirim të Shqipërisë

Nga Denis Muka# Të gjithë flasin për problemin e medias, problemet sporadike por jo më kot, nuk bëhet kurrë një sintezë e gjithë sistemit që...

Bujqësia çështje e të gjithë popullit…

Nga Ylli Dylgjeri Po ndjekim debatin Braçe & Panariti. Nisur nga slogani i hershëm i bujqësisë, po marr pjesë, duke i shtuar disa rradhë përgjigjeve...

Amnezi kombëtare dhe një shesh për fëmijët tanë të pafat!

Nga Flutura Acka Ky është sheshi poshtë pallatit tim dhe në ndërtimin e kësaj pamjeje të frikshme, kanë gjurmë të gjithë kryetarët e bashkive në...

KOSOVA ËSHTË DËSHMI E PASUR ME DHJETRA LOKALITETE ARKEOLOGJIKE

Nga GËZIM LLOJDIA* 1. Sllavë, u shfaqën në Ballkan mes shek 6 dhe të 7,(shkruan Enciclopedie on line Treccani duke cituar kapitullin të plotë për të...