Home 2016 March 1

Daily Archives: 1 March, 2016

Artur Shopenhaur, pse është kaq i ashpër në sentencat e tij për gratë?

Nga Albert Vataj Në qoftë se bota ka lindur nga një trill i Zotit, atëherë gruaja është qenia, tek e cila krijuesi më i lartë...

Ermonela Jaho e nominuar nga International Opera Awards. Nxitoni e votojeni te linku.

Ermonela Jaho e nominuar nga International Opera Awards ne Readers'Award. Fituesi percaktohet prej mbledhjes se votave nga bota mbare. Konkurente te Ermoneles jane figura...

Reforme konsensuale ne Drejtesi, apo zgjedhje te parakoheshme?

Nga Artur Nura Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë e ka percaktuar si të shkëlqyer punën që ka bërë Komisioni i Venecias per draftin...

Na ka sharë Edi gratë”! Kjo është kauza e opozitës?

Nga Armir SHKURTI Mendova se është humor kur mora vesh se gratë demokrate do të protestonin para kryeministrisë …. kundër fjalorit të ulët të Edi...

Karavastaja, nga Aldo Bare tek Behxhet Pacolli

Nga Mentor Kikia Lexova sot një shkrim të koleges Alba Malltezi në gazetën Shqiptarja.com, lidhur me një projekt të kompanisë së Behxhet Pacollit, Mabetex, për...

Refugjatet drejt Shqiperise- Ka vullnet, por nuk ka mundesi

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Kohet e fundit kemi degjuar nga zyrtare te larte te Qeverise Shqiptare deklarata kontradiktore lidhur me qendrimin qe do te...

Ali Ahmeti i ftuar nga Prokuroria Speciale si dëshmitar

Mediat në Shkup njoftojnë se Prokuroria speciale e Republikës së Maqedonisë në kuadër të kompetenave dhe aktiviteteve të saja ligjore në lëminë e hetimeve...

Quhem Nazime. I patë njollat e ndryshkut në fustanin e bardhë?

Nga Luela Myftari Dy ditë më parë e pashë në teatër. Ishte veshur me një fustan të bardhë. Na ndante një xham. E kishte vendosur...

Valë tronditëse refugjatësh drejt Shqipërisë?!

Shtypi italian po i kushton një vëmendje të veçantë situatës së refugjatëve në kufijtë grekë për shkak se Italia druhet se një ndryshim i...

Kryqëzoni Ardit Gebrenë dhe puthni Nexhmijen, Kobrën e diktaturës!

Nga Flutura Acka Gjithë kjo furtunë në një gotë ujë për Ardit Gjebrenë, por kur duhet të bëni furtunë të vërtetë, ku jeni ju? Pak...