Home 2016 March 2

Daily Archives: 2 March, 2016

Kur i iken truri policit rrugor!

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale, tregon momentin kur një efektiv policie në Durrës i kërkon patenten pasagjerit qe ka ndaluar. Në videon...

PD per dekriminalizimin do bllokojme parlamentin

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu demokrat Lulzim Basha tha për mediat se nesër do të bllokohet parlamenti nëse mazhoranca...

Gjyqetaret pro rekomandimeve te Venezias

Duket se konkluzionet e Komisionit të Venecias, sipas gjyqtarëve kanë reflektuar në pjesën më të madhe vërejtjet e tyre për reformën në drejtësi. Kreu...

Kumti aktual i Besëlidhjes së Lezhës

Nga Suzana Tahiri Megjithëse kanë kaluar 572 vjet nga Besëlidhja e Lezhës, mesazhet e asaj ngjarjeje historike të 2 marsit të vitit 1444, janë më...

Nena monster qe preu koken nje femije, buzeqesh ne Gjykate

Një kujdestare monstër që tronditi botën të hënën, qe lame pas, duke mbajtur në dorë kokën e prerë të fëmijës për të cilën parimisht...

HuffPost: Shqipërisë ja ‘ngecën’ muxhahedinët, janë potencial krimi

Nga Massoud Khodabandeh dhe Anne Khodabandeh Mbërritja e muxhahedinëve iranianë në Shqipëri mund të mos ketë shkaktuar kaq shumë zhurmë sa ishte menduar, por një shkrim i...

MIKU I BODRUMIT

Nga Agron Tufa E ruaj një mik shumë të mirë, lidhur këmbë e duar me zinxhirë. o zjarr përvëlak... sa herë më merr malli, të sjellin të mbyllur...

Tregetaret padisin ne Gjykate Erion Veliaj per taksat e larta

Tregtarët dhe Bashkia e Tiranës nuk kanë arritur një marrëveshje për uljen e taksave. Pas propozimeve të shoqatës së tregtarëve dhe refuzimit nga ana...

Cilat jane fjalimet qe Opozita do te mbaje te enjten ne Parlament?

Nga Romeo Gurakuqi Cilat jane fjalimet qe Opozita do te mbaje te enjten ne Parlament? A do te bjere Opozita ne gracken e nje Pozite...

Propozimi: Procesi Zgjedhor te drejtohet e menaxhohet nga Gjykata e Apelit

Nga Zef Bushati Beteja per ndryshimin e Ligjit Zgjedhor, Kodit Zgjedhor, ka filluar tashme midis Partive Parlamentare e jo Parlamentare nga njera ane dhe PS...