Home 2016 March 3

Daily Archives: 3 March, 2016

Prifti shqiptar shkaterron Mafien

Don Samson Pjetraj, i lindur në Kosovë, përkatësisht në një fshat të vogël të quajtur Trakaniq të Gjakovës, i shuguruar për prift në Qershorin...

Preç Zogajt Ardit Gjebreas, Lakmia për para s’po njeh mëshirë!

Shkrimtari dhe publicisti Preç Zogaj drejton gishtin tek Ardit Gjebrea për transmetimin e intervistës së Marjan Rrokut në emisionin “E Diela shqiptare”. Zogaj në...

Gjendet Bibla 2000 vjeçare. Krishti nuk u kryqëzua! Jetoi 72 vite!?

Tronditet Vatikani dhe e gjithe Feja Kristiane. Sipas nje Bible 2000 vjeçare gjetur pikërisht ne Arkivat e vjetra te Vatikanit. Pas nje studimi prej...

Politika nuk vetë-dekriminalizohet, atë duhet ta bëjmë ne

Nga Mentor Kikia Siç e dini, politika jonë është para një vendimi shumë të vështirë. Ajo duhet të dekriminalizohet. Asaj i duhet të vendosë që...

Komunikimi Rama – Vokshi vazhdon njësoj…

Albana Vokshi ka deklaruar se Edi Rama e admiron dhe flirton me të, ndërsa kryeministri nuk përpiqet ta fshehë. Edhe pse Vokshi ishte një nga...

U heqin imunitetin, ngrejnë komisione parlamentare ku deputetet mbrohen nga avokatet!

Nga Elmaz Sherifi Pas debatesh ne vite per "mbrojtjen e deputetit",Kuvendi i Shqiperise beri ndryshimet ne kushtetute per heqjen e imunitetit,por vazhdon ti "mbroje" me...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon ligjin per gjobat ndaj biznesit

Sot Gjykata Kushtetuese vendosi përfundimisht shfuqizimin e neneve me te rendesishme te ligjit famëkeq te gjobave ndaj biznesit, si një ligj antikushtetues. Padia u...

OPINION PER NJE LETER-THIRRJE PATRIOTIKE, SOT…

Nga Llazar Syziu Bëhet fjalë për lajmërimin: “Letër nga malet e Shqipërisë”- drejtuar shqiptarëve kudo, në trevat ku shtrihet kombi ynë. Ajo përcjell ndjesi të...

TE FALA NGA VLORA

Nga Arben Abazaj "Dushk per gongla" se fundmi kjo historia qesharake me ta hodha po na shkruhet ne Vlore! Pa pritur e pa kujtuar, pa...

Refugjatët dhe drejtësia, vizita e Mogherinit në Tiranë

Duket se edhe pse Komisioni Europian nuk ka ende një analizë risku për kalimin e mundshëm të refugjatëve nga Shqipëria drejt Italisë, kjo çështje...