Home 2016 March 4

Daily Archives: 4 March, 2016

Blushi: Në Elbasan m’u bë gjyq, si ato të Enver Hoxhës në vitin ’73

Në përfundim të takimit socialist brenda pallatit të sportit në Elbasan, deputeti Ben Blushi foli jashtë salles për mediat duke sqaruar incidentin e ndodhur...

Qeveria e Erdogan merr administrimin e gazetës “Zaman”

Gjykata turke ka caktuar tashmë mënyrën se si do të mbajë mbyllur për disa kohë gazetën “Zaman”, zërin e një prej gazetave të pakta...

Homeri, Dante, Servantes, Shekspiri dhe Kadare

Nga Suzana Tahiri Çdo popull apo komb krenohet me mendjet e tij të ndritura që lindin në epoka të caktuara dhe mbeten përjetësisht të tillë...

Ambasadorin Norvegjez: Të gjithë e duan Gjykatën Speciale, përveç disa politikanëve

Ambasadori i Mbretërisë së Norvegjisë në Kosovë Jan Braathu, në një intervistë për Gazetën Express te Kosoves ka folur për zhvillimet aktuale në skenën...

Askush nuk do te dije me se ky vend dhe ky teater ka pasur...

Nga Anil Frasheri* Perse baba, perse! Erdhi si shpejt ky pervjetor per ty baba, shume shpejt. Me duket sikur mezi ke pritur te me shohesh nga qielli...

Kreshnik Spahiu në të drejtën e tij për të konsumuar mjetin e protestës.

Nga Artur Roshi* Sot u ndalua në ambjentet e Komisariatit Nr.1 për disa orë z.Kreshnik Spahiu për shkak të një proteste para Bashkisë së Tiranës...

Suedia terhiqet nga Olimpiada. Me mire investojmë ne shtëpi popullore. Po Shqipëria?

Suedia tërheq kandidaturën e saj per Olimpiadën botërore te vitit 2022 sepse është menduar te investohet me mire ndaj qytetareve ne veshtiresi. Ne vend...

Gati shtrimi i tubacionit te TAP në Shqipëri e Greqi

TAP njoftoi arritjen e kontratave inxhinierike, të prokurorimit dhe ndërtimit të tubacionit me diametër 1,2 metra për seksionet në Greqi dhe Shqipëri. Pjesa shqiptare është e...

Unioni Gjyqtareve pro listës së SHBA: Të shkarkohen.

Gjatë një interviste për Top Channel, kreu i unionit Gert Hoxha dëshmoi se mbështet deklaratën e ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani për nisjen e...

Kuvend, miratohet me konsensus dekriminalizimi

Beteja më shumë se 2-vjeçare u finalizua dhe po përmbyllet vetëm faza ligjore. U desh një vit për konsensusin e 24 dhjetorit për ta...