Home 2016 March 5

Daily Archives: 5 March, 2016

Sa “keq më vjen” për zotin Rexhep Taip Erdogan !

Nga Artan Fuga Mediat europiane dhe amerikane po raportojnë se pushteti në Turqi ka mbyllur gazetën ikonë "Zaman" duke e mësyrë me polici dhe forca...

Për cilën drejtësi e keni fjalën Z.Majko?

Nga Mentor Kikia Pasi kishte votuar pro akteve nënligjore të dekriminalizimit, deputeti Pandeli Majko, me formularin në dorë, tha se kjo është një copë letër. “Ka...

Qeveria aktuale, si model ‘otoman’!

Nga Nard Ndoka Mazhoranca qe po qeveris vendin sot, ka instituanilizuar nje stil dhe model tipik anadollak. Te fitosh nje te drejte, te fitosh nje vend...

Justifikimi Mjaftiste per kryetarin Rama

Nga Marko Bello Mjaftistet qe kane marre kontrollin e Partise Socialiste perpiqen te justifikojne kryetarin Rama, duke e konsideruar qesharak debatin mbi lejimin e gares...

Dosjer: 1991-25 vjet nga emigrimi

Nga Gëzim Llojdia 1. Ferdinando Scianna (lindur në Bagheria, 4 Korrik, 1943) është një fotograf italian.Ky Scianna është mjeshtëri,ai realizoi artistikisht me fotografinë e tij qëndrimin...

Lajmi per Biblen 2000 vjecare dhe reagimi i studiuesit Plasari

Studiuesi Aurel Plasari ka reaguar pas botimit nga Perqasje.com te lajmit qe aludonte se është zbuluar një Bibël  e vjetër 2000 vjeçare nga një...

Daullet prej lëkure njerëzish

Nga Entela Kasi ... Duar meduze gdhendën në ajër Perla të hirta breshëri Në litarë kulprash që varen si shiu ngjyrë dheu Prej balte ku piqen zogj krahëbradhë Në furra...

Intervista-skandal me vrasësin Rrokaj, 5 pyetje Ardit Gjebresë

Nga Carlo Bollino Në ortekun e polemikave që shkaktoi intervista e Marjan Rrokut, vrasësit, i cili ka pranuar vetë krimin e kryer ndaj Aldës 16-vjeçare...

Berisha kunder Bashes per koalicion me LSI

I ftuar në “Zonë e Lirë” Sali Berishs ka qenë më i sinqertë se mendohej në lidhje me koalicionin me Ilir Metën: “Unë kam...

Berisha per Edi Ramen ne Zone e Lire

Gjatë gjithë intervistës së tij në emisionin “Zonë e lirë”, ish-Kryeministri Sali Berisha është treguar i ashpër si gjithmone me pasardhësin e tij Edi...