Home 2016 March 6

Daily Archives: 6 March, 2016

Edi Shehrazadja

Nga Dritan Shano “Është bërë aq keq, sa ta thuash e rithuash atë çka e shohin sytë e të gjithëve, është detyra e çdo njeriu...

Komunizmi rri pas dere dhe përgjon kriza

Frrok ÇUPI Komunizmi është gjallë, edhe pse brohoritëm para 25 vjetësh se “vdiq”. Për ta parë sa i gjallë është, shikoni kur shfaqen kriza; o...

Luela, 7 marsi dhe mesueset qe kane frike edhe te bejne “like” ne FB

Nga Majlinda Keta Nuk di pse ky 7 marsi i sivjetem po me vjen i trishte......por Luela, vajza qe sapo njoha tek Kendi i Lojrave...

Filloi Çmontimi i Pashallëkut Shqiptar

Nga Spartak Ngjela Ne shqiptarët ndodhem sot në një moment kur, ose do të dalim nga paraliza që na ka ngrirë, ose do të shkojmë...

Të rinjtë dhe modeli i vjetër i politikes

Nga Ilirjan Blloshmi Lexova nje interviste te kryetares se F.R.P.D-së, dega Kurbin Enlelejda Rica. Nuk arrita ta kuptoj pse nje prurje e re ne politke...

Mehmet Gjevori, pishtar i arsimit shqip në Kosovë!

Nga Nexhat Hasani Me rastin e festës së 7 marsit - ditës së mësuesit, shprehim nderimin dhe respektin më të madh për të gjithë mësuesit...

MBRO PARKUN, MBRO PROTESTUESIT!

Nga Besnik Aliaj Lironi te arrestuarit! Te therret mbledhja urgjente e Keshillit Bashkiak ne se ka mbet ende sadopak qyetatari e patriotizem! --- Parku do te jete"Vaterloja"...

Dënojmë dhunën e ushtruar nga policia!

Nga Dritan Broka* Sa më shpejtë duhet të procedohet me lënien të lirë të të ndaluarve nga policia në protestën te liqeni dhe të merren...

7 marsi i mesuesve te anatemuar dhe nje urimi ministror..

Neser eshte 7 Marsi! Do degjojme serish ritualin e Ministres qe uron mesuesit, buqetat me lule, femijet qe nuk harrojne tu kerkojne prinderve ndonje...

Nderim për UÇK dhe NATO-n

Nga Suzana Tahiri Në historinë e shumëlashtë shqiptare, padyshim që veprimtaria e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës zë një vend të veçantë, të papërsëritshme, të pangjashme dhe...