Home 2016 March 9

Daily Archives: 9 March, 2016

Deliri i shkrimtarit

Nga Lis Bukuroca Lexova disa mendime për Tetë Marsin nga gra dhe burra, por njëri më la një passhije të keqe. Për ditën e grave,...

PLDK-ja dhe resentimentet e klishesë së propagandës serbe

Insinuatat qofshin edhe të natyrës propagandistike, manipulative, siç janë këto të PLDK-së për gjoja antiamerikanizmin e VV, që provokojnë tutje idenë e shkëputjes së...

Vetëvendosje apo vezëvendosje?!

Nga Suzana Tahiri Përditë e më tepër po bëhet e qartë se partia e tretë më e madhe në Kosovë dhe pikërisht formacioni politik “Vetëvendosja”,...

Ju keni vrarë me shkrimet tuaja.

Nga Entela Kasi Ju keni vrarë me shkrimet tuaja. akt-ekspertizë për pushkatim shkrimtarësh. Ju keni vrarë kur zgjodhët të ishit shërbëtorë të krimit shtetëror, e aspak...

Më mirë me dhi, se në atë Parti!

I dashur Ndrekë, Më fal! Vetëm sot të kuptova. Të kuptova pse Ju ktheve fermës. Ti ju ktheve dhive. Ti u ktheve ne mal, dhe le partinë!...

Bulevardi i ri, dështojnë negociatat e banorëve me Veliajn

Banorët tek zona e Stacionit të Trenit në Tiranë kanë dalë sërish në protestë për prishjen e banesave në kuadër të punimeve për ndërtimin...

Partia eshte e nje pjese te popullit, ndersa Shqiperia e te gjitheve

Nga Marko Bello Vijojne perkrahesit e kryetarit te Partise Socialiste t'i kundervihen Ben Blushit, duke insistuar se midis partise dhe Shqiperise, ata zgjedhin partine. Eshte e...

Elisa po na tall

Nga Edmond Arizaj Spiropali. Ish-drejtoresha e doganave. E vetterhequr nga detyra per probleme personale. E perfolur per nje grope mbi 100 milione dollare. E perfolur...

Blushi, Referendumi behet per kauza dhe zgjedhjet bëhen per njerëzit!

Nga Ben Blushi* Nje pjese prej nesh vijme nga nje mbledhje e tensionuar e grupit parlamentar dhe duke patur ende shijen e hidhur te saj...

Po japim lajmet

Nga Edison Ypi Ta dashur, të mrekullueshëm, të pakrahasueshëm, të hatashëm bashkatdhetarë vllavrasës, thikëngulës, tritolshpërthyes, kaferrufitës, gazetangrënës, internetshetitës, hashishtymosës, drogëtransportues, të ëmbël, të tharët, zemërbardhë,...