Home 2016 March 10

Daily Archives: 10 March, 2016

Argita Berisha reagon për çështjen me Taulant Ballën

Ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit për çështjen gjyqësore mes socialistit Taulant Balla, që akuzohej për shpifje, dhe vajzës së ish-kryeministrit Berisha, Argita Berisha,...

Dule Rames: Politika, e kriminalizuar; Rama Dules: Kriminalizim është përbaltja

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili ka folur për kriminalizim të politikës shqiptare ka theksuar se, kriminelët janë të pranishëm në Parlament dhe se...

Idrizi: Rama dhe Dule të ishin mbështetës të çështjes çame

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i është kundërpërgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Kuvend. Ai tha se nuk ndikohet nga miqësitë politike të Ramës....

Mandati i Kokëdhimës, vendoset në Gjykatën Kushtetuese

Tani pra mandati i deputetit Koço Kokëdhima do i dërgohet Gjykatës Kushtetuese, pas votimit në seancën parlamentare. Ne fakt me 106 vota pro, 2 kundër...

Dhe vetja më duket e huaj…

Nga Mrikë Rafuna Dhe vetja më duket e huaj Më nuk flas U vesha me fustanin e heshtjes Shikoj nē pasqyrë Një portret të panjohur Dikur qeshja Në valsin e lumturisë Tani...

Rikrijimi i një jete në kohë

Rreth romanit “Kreuztanne” të autorit Fate Velaj, botuar nga “Saras” Nga Luan Topçiu Origjinaliteti është një e dhënë që karakterizon gjithë krijimtarinë e artistit Fate Velaj....

Friedman, duhet lexuar

Nga Azem Parllaku  “Për atë që e sheh botën nga lart në mënyrë racionale, bota nga ana e saj paraqitet një aspekt racional, mardhënia është...

KRYQTARËT DHE SHQIPCËT

Nga Sermet Sulejmani Ai po priste i vetëm në stacionin e autobusëve tek spitali i qytetit të Kumanovës. U ndala kur ai hyri brenda duke...

Gjak shqiptar

Nga Edison Ypi Kur para shumë vitesh punova disa muaj në Greqi, shkoja ndonjëherë pasditeve në sheshin Omonia ku dëgjoja vakira rrënqethëse shqiptarësh të sapo...

Hafizi: Do të bojkotoj aktivitetet e Ramës deri sa të kërkojë ndjesë ndaj Blushit

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi ne fjalën e saj ne Asamblenë e partisë socialiste është shprehur se do të bojkotojë të gjitha aktivitetet politike të...