Home 2016 March 12

Daily Archives: 12 March, 2016

Tronditet Bashkimi Europian, Franca kërkon të dalë nga Europa

Tronditet Europa politike. 54 për qind e popullsisë franceze kërkon referendum për shkëputjen e Francës nga Bashkimi Europian duke ndjekur në këtë mënyrë shembullin...

U gjet: Zylja punonte me pseudonim!

Nga Ylli Dylgjeri Gjurmët e gishtave të plakës Zyle në qafën e Erionit të Bashkise, nxorën në shesh, përfundime të papritura. Eshtë laboratori i kriminilastikës ai...

Edi dhe Linda Rama nuk lejohet të shkojnë në Arabinë Saudite?!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mund të mos lejohet të udhëtojë drejt Arabisë Saudite , nëse do të kishte ndonjë vizitë pune. Probleme do të...

Majko: DREJTESIA, ZGJIDHJE OSE ZGJEDHJE

Nga Pandeli Majko Politika është një lëndë përtej gjuhës së folur. Ajo ju takon njerëzve që dinë të marrin vendime. Si anëtar i komisionit të reformës...

KOSOVËS I DUHEN TRE “BEN BLUSHA”!

Nga Fadil Maloku 1.LDK--s i duhet një "Ben Blush", në mënyrë që ta shkëput përgjithmonë klientelën e rrejshme "rugoviste" nga pasuesit e vërtetë rugovian! 2.PDK-s, i...

Ne kohe krize priret te besohet me shume mashtruesi se sa I drejti!

Nga Zamira Cavo Ne periudha krize mes zerave qe luftojne per te verteten, per drejtesine e per ideale publike, gjen dhe -aventuriere qe sapo shikojne nje...

Rrëfimi i Jaho Salihi: Isha në zyrën e Azem Hajdarit para vrasjes…

Tetëmbëdhjetë vite nga vrasja e Azem Hajdarit, Jaho Salihi vjen në një intervistë ekskluzive për gazetarin Ylli Rakipi në emisionin “Të Paekspozuarit”. Rakipi: Unë jam...

Njihuni me imamin 21-vjeçar, që e vuri në minare flamurin kombëtar

Portale te ndryshme bejne me dije se I dyshuar për terrorizëm, Alehim Maliqi që mendohet se gjendet në Siri e që dyshohet se rekrutonte...

Druri ka dalë nga stufa…

Nga Luan Kurti Kishim dëgjuar që druri ka dalë nga xheneti. Por në Dibër, në Ostren, doli nga stufa. Mësuesi u hyri dorë nxënësve, ua...

E pate se c’na bete me plaken e qepeve?!

Nga Arben Abazaj E pate se c'na bete?! Bete sikur u shokuat me nje foto me qepe e spinaq, bete sikur vinit nga Marsi dhe...