Home 2016 March 13

Daily Archives: 13 March, 2016

Per Publiken: Dita e veres dita anti-beton.

Nesër datë 14 mars, grupimi Per Publiken, ndërmerr nismën për të informuar qytetarët në lidhje me betonizimin e Liqenit Artificial. Të gjithë ata që janë...

Terrori eshte c’njerezor. Besimitaret duhet te jene pararoje e frymezimit paqes.

Nga Gazmend Aga Cdo akt terrori na tregon se sa larg njerezores po shkon njerezimi. Megjithate, njerezit e besimit duhet te jene pararoje e frymezimit...

Tronditet nga kamikaze perseri Turqia

Një shpërthim i fuqishëm ka plasur në lagjen “Kizilay” në  qendër të Ankarasë në Turqi. “Hurriyet” raporton se nga shpërthimi deri tani raportohet për...

Qeveria “rikthen” anëtarësimin e detyrueshëm të bizneseve në Dhomën e Tregtisë

Në mesin e debatit për tarifat vendore në Tiranë, një numër i lartë biznesesh ankoheshin edhe për një “taksë” të dytë, që duhej t’ia...

Shtatë mëkatet vdekjeprurëse që mundojnë Shqipërinë

Nga Enriko Ceko Prej kohësh janë përshkruar ato që quhen shtatë mëkatet vdekjeprurëse, njohur edhe si veset më të këqija që mund të shfaqen të...

Arrestohet para atentatit ne Rome kamikazi shqiptar

Emri i fundit i njohur i tij është Karlito Brigande. Një ngjashmëri, jo pa lidhje, me personazhin e filmit të Brian de Palma-s “Carlito’s...

Halli i Zyles dhe Vulturizmi politik në vend te solidaritetit.

Nga Dritan Shano Që të ndodhë shkëmbimi i një produkti me para, në ekonomi duhet të përmbushen një numër rrethanash dhe proçesesh të cilat kornizohen...

Nga fajin e ka Saliu te fajin e kanë shqiptarët

Nga Andi Bejtja Për të justifikuar dështimin në premtimet e qeverisë në lidhje me punësimin, Kryeministri Rama arriti deri aty sa ia vuri fajin të...

Grimcë shpirti

Nga Mrike Rafuna Qenia jonë Përbëhet nga grimca të shpirtit Nê këtë botë S'është e lehtë të jetosh Të qeshësh për asgjë Dhe të qash për gjithçka Nga të gjith Mund të...

Adelina Marku:Vesel Memedi nuk është i shërbimeve sekrete

Shkup, 13 mars- Profesoresha universitare, Adelina Marku përmes një postimi në profilin e saj në Facebook në lidhje me ngjarjet e fundit në RDK,...