Home 2016 March 14

Daily Archives: 14 March, 2016

Partite jo parlamentare kerkojne ndryshimin e Ligjit Zgjedhor

Në tryezën e partive politike jashte parlamentare u diskutua perseri për ndryshimin e Kodit Zgjedhor dhe hapat e mëtejshme që do të ndjekë kjo...

Rasti Seit Doma, kur njeriu ndodhet i pambrojtur përballë shtetit

Nga Andrea Stefani Mbi Seit Domën dhe familjen e tij (gruan dhe dy vajzat) ka disa ditë që ka rënë gjëma. Se nuk ka gjëmë...

Mosbesimi, ende e vetmja rrugë e mbetur

Nga Artur Zheji Shumëkush do të donte të besonte, që dëshira apo vullneti për të bërë Shtet, është një nga  objektivat kryesore të kësaj qeverie. Dje,...

Turp kolosal

Nga Edison Ypi Për cilindo që gjatë diktaturës ka ëndërruar, provuar, ose edhe është arratisur, ka qënë e paevitueshme pyetja; Çfarë do më ndodhi pasi...

Greqia në sulm mediatik duke përbaltur Shqipërinë per refugjatet

Nga Arben Llalla I gjithë aparati shtetëror i Greqisë është hedhur në sulm mediatik duke përbaltur Shqipërinë dhe shqiptarët rreth mos pranimin nga ana jonë...

Shijoni ballokumet dhe pastaj flasim…

Nga Luan Kurti Eh sa njerëz që kishte sot tek liqeni! Të gjithë shoqëri civile që hanin ballokume. Hanin edhe patate të fërguara, pinin edhe...

Alternativa e vetme e shqiptarëve të Maqedonisë

Nga Suzana Tahiri Maqedonia ndodhet sërish para zgjedhjeve të parlamentare dhe sërish shqiptarët ndodhen përpara një dileme të madhe: të votojnë sërish BDI e Ali...

E gëzofshim o Tiranas festën e Elbasanit !

Nga Artan Fuga Festa e Verës, me ballokume, piknike, etj., vjen si traditë si një festë rajonale, e Elbasanit dhe rrotull tij. Pavarësisht, se në mënyra...

Elita e SHBA e braktisi ëndrrën amerikane: Trump është një pasojë

Nga Meshari.Al Dikur nxënësit mësonin ta donin vendin e tyre dhe institucionet e tij, tanimë ata janë ngarkuar me historitë e fajeve kombëtare. Deri në fund...

Të qëndrosh si dele, nuk është një meritë!

Nga Aleks Rrema Përpara pallatit tim kam një fushë futbolli, ku tashmë jo rastësisht e gjen të mbushur me dele dhe aspak me lojtarë. Do doja...