Home 2016 March 15

Daily Archives: 15 March, 2016

Njihuni me pasuritë përrallore të kryebashkiakëve “veteranë”

Disa prej tyre zotërojnë asete të paluajtshme që kalojnë shifrat e miliona eurove, ndërsa të tjerë kanë rritur ndjeshëm të ardhurat, kryesisht gjatë zgjedhjeve...

Jam lodhur, lodhur, i zhgenjyer!

Nga Arben Abazaj Une jam ai, i riu qe ne '90 bertita fort rrugeve te qytetit tim per Demokraci! E sot???? Une jam ai Shqiptari qe '91...

OSHEE kërkoi 8 mln euro nga Ismailaj, gjykata nuk pranon.

Gjykata e Tiranës nisi procesin gjyqësor ndaj të pandehurit Kastriot Ismailaj, i akuzuar për “pastrim të parave” dhe “mashtrim” në bashkëpunim ne aferen CEZ-DIA. Séanca...

Koco Kokedhima ndihet i tradhetuar nga Rama?

Për surprizë të të gjithëve, protagonisti mbledhjes së Grupit Parlamentar socialist ishte deputeti Koço Kokëdhima. I cilësuar si një prej deputetëve më të afërt...

Mbikalime Made in Albania

Nga Mentor Kikia Në të gjithë vendin janë ndërtuar rrugë të reja. Janë çarë fusha mespërmes, janë ndarë fshatra, lagje e zona banimi kudo. Ata...

The Washington Post: Erdogan i Turqisë është i detyruar të reformohet ose në të...

Nga Mort Abramowitz and Eric Edelman* Turqia nën drejtimin e presidentit, Rexhep Tajjip Erdogan, në mënyrë konstante dhe të vazhdueshme ka rrështiqur drejt autoritarizmit dhe...

Na shau greku!

Nga Luan Kurti As eshte pare dhe as eshte degjuar, na shau greku! Dhe na kujtuan bukrn qe kemi ngrene, gamutot! Po ne prej 25...

Je suis Ankara

Nga Klodian Tomorri. Je suis Paris, Rome, Athine, Londer, por edhe Ankara, Teheran Damasc. Je suis cdo i pafajshem qe vritet pavaresisht fese, rraces, gjinise...

E. Veliaj ndaj festave tradicionale dhe shoqerise civile

Nga Petrit Vargu Mbasi deshtoi me turp ne "Tiranen pa makina" qe e ktheu ne nje dite qe shiteshin qofte ne mes te bulevardit dhe...

Skandali i ilaçeve prek kupolën e Fondit të Sigurimeve

Një raport i Njësisë së Kontrollit të Brendshëm dhe Antikorrupsionit në Kryeministri tregon se hetimi i prokurorisë  për skemën e abuzimit të ilaçeve është...