Home 2016 March 17

Daily Archives: 17 March, 2016

Shen Tereza shqiptare per refugjatet

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Cfare thote Shen Tereza, nena e madhe shqiptare per refugjatet e luftes? Cfare modeli sjellje ka lene Shen Tereza per njerezit...

Mediat që urren Edi Rama

Nga Andi Bushati Lexova sot një shkrim të kolegut tim Mero Baze, i cili u binte këmbanave të alarmit, lidhur me një ligj që po...

Letra e Ajnshtajnit për të bijën: Dashuria është gravitet

Kjo është një letër që Albert Ajnshtajn i ka shkruar të bijës, Lieserl, ku i shpjegon konceptin e dashurisë: “Kur propozova teorinë e relativitetit shumë...

Amendamenti i Ligjit te Mediave “on Line” ne rrezik

Nga Klodian Tomorri Po ben nje ligj Ministria e Inovacionit qe thote pak a shume keshtu: Nese nje gazetar ben nje shkrim ku i thote nje...

Kryeministri serish në Shkodër

Nga Romeo Gurakuqi Brenda 8 ditëve në muajit mars 2016, Kryeministri i vendit, zoti Edi Rama, i shoqeruar me dhjetra e dhjetra forca policore, që...

Luz Vegas

Nga Edison Ypi E pamundur të përballohet tundimi për të parë një fshat të quajtur Luz nga kushedisekush vulëhumbur anonim, dhe mbiquajtur Vegas nga Naltmadhnia...

Korçë: Tregtarët ulin qepenat në shenjë proteste

Tregtarët e pazarit të Korçës, në shenjë proteste kundër vendimit të Bashkisë për kufizimin e biznesit, kanë ulur qepenat e dyqaneve. Në bashkëpunim me pronarët...

Ndreu: Policia e di vrasësin e Santos!

Deputeti i Partisë Socialiste, njëherazi anëtar i komisionit parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Pjerin Ndreu, ka deklaruar ne "Report Tv" se policia e shtetit e di...

E vërteta e Edi Rames per realitetin ne PS

Nga Sherif Elmazi Gjate shperndarjes se teserave ne Tirane Rama deklaroi nje te vertete. Ai tha:Kur I kërkova Vasilika Hysit te hynte ne PS,ajo tha...

Shprehjet e “mençura” popullore…

Nga Monika Spahivogli Shprehjet e "mençura" te një pjese te popullit tone qe shquhet per....por, qe i tmerrojnë femijet tane: -Qe te mbaj fjalën, ther djalen...