Home 2016 March 19

Daily Archives: 19 March, 2016

67 VJET NGA VDEKJA E MONS. VINCENC PRENNUSHIT DHE PROFECIA E DATES 19.

Nga AGUSTIN BARDHI Nuk i kam dashtë kuj të keqen. Jam mundue me bà mirë. Me këto fjalë të thëna para trupit gjykues Arqipeshkvi i...

Myftinia Shkodër : Përse të mos i restaurojë e rregullojë vetë qeveria e...

Nga Imam Muhamed B. Sytari   Kjo e shtunë ishte e mbushur me takime e vizita, bashkëbisedime e këshilla të vyera nga njerëz të urtë...

Mesazhet e Princit Charles per Ballkanin

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Perfaqesuesi i Familjes Mbreterore te Mbreterise se Bashkuar, Princi Charles dhe Bashkeshortja e Tij po vizitojne disa vende te Ballkanit....

Qytetaret protestojne kunder betonizimit te parkut

Disa qindra qytetarë kanë protestuan kundër ndërtimit nga Bashkia Tiranë e një këndi lojrash në Parkun e Liqenit. Sipas tyre projekti përfshin betonizim të...

Ben Blushi: Une nuk jam Berisha, por ne po qeverisim si Berisha!

Fjala e plote e Ben Blushit ne Kongres Kam ardhur ne kete Kongres per te thene disa gjera te thjeshta duke besuar se jam i...

Rama i zgjat dorën, por ja përgjigja që merr nga miku i Nanos

Edi Rama, për herë të parë, sot vlerësoi kontributin e Fatos Nanos në Partinë Socialiste dhe i zgjati ish-kryeministrit dorën e bashkëpunimit. Rama e ftoi...

Propaganda dhe Natyra e saj

Nga Blerta Haxhiaj Propaganda është formë e komunikimit përmes qëllimit të influencës së masave të njerëzve si qëllim apo pozicion, është informacion që nuk është...

Maqedoni, mbi 30 përqind e filloristëve janë shqiptarë, paralelet maqedone mbahen artificialisht!

Në fund të vitit shkollor 2014/2015, numri i nxënësve në shkollat fillore të rregullta ka arritur numrin prej 188.361 dhe paraqet ulje prej 1.1...

Çernishevski dhe kongresi i socialistëve

Ngs Çerçiz Loloçi Komb i mjerë, komb skllevërish, nga i pari te i fundit skllevër jeni. Teksa po zhvillohet sot kongresi i radhës i socialistëve, një...

Kongresi i socialisteve do prodhoje histori, apo material per “Stop” e “Portokalli”?

Nga Majlinda Keta Uroj qe Kongresi i socialisteve te zgjedhur per kongresmene te prodhoje HISTORI te PS ne identitet programor,ideologjik, demokraci politike, perfaqesim social dhe...