Home 2016 March 20

Daily Archives: 20 March, 2016

Gjuha si instrument i dhunës

Kryeministri Isa M., në komunikim me gazetarin e mirënjohur Vehbi Kajtazi, vuri në veprim të plotë këtë instrument përdallues dhe tipik për epokën që...

KAUZA E MADHE E PARTIVE TË VOGLA

Nga Gaqo APOSTOLI Trumpetat e politikës për Reformën në Drejtësi janë bashkuar me këmbanat për Reformën Zgjedhore dhe, kohët e fundit, edhe me një Alarm...

Kapot e strukturës kriminale serbe në veri të Kosovës!

Nga Nexhat Hasani Prej qershorit të vitit 1999 kur u shlirua Kosova nga pushtimi i Serbisë, pjesa veriore e Mitrovicës sëbashku me Leposaviqin, Zveqanin dhe...

NË FARSËN ZGJEDHORE TË PARAZGJIDHUR…

Nga Ardi Omeri (Kongresi i Edit me shokë) Ndryshimi tek vetja dhe për hir të atyre që besojnë tek ne! Kështu foli Edi Rama, por... Kongresi filloi me...

Si përligj shkeljen e ligjit Kryeministri i Kosovës?

Nga Lis Bukuroca Mustafa: "Vëllai im ka kërkuar azil për shërim, nga Kosova u larguan edhe nipat e mbesat." Isa Mustafa duhet ta dijë se...

Balkani reklamë e nxehtë ruse

Nga Selim Ibraimi* Derisa Rusia ka zhvendosur forcat ushtarake nga Siria, arena e garimeve në rajonin ballkanik ndërmjet fuqive botërore ngel e njëjta.Pjesa e Evropës...

POLEMIKA E KONICES ME NAIMIN

Nga Gëzim Llojdia* Kur Naimi i shkruante dhëndrit të Abdylit,d.m.th Murat Toptanit ,dhëndrit të mbesës së tij,që ishte martuar me vajzën e Abdyl Frashërit,viti duhet të...

Idrizi porosit ministrin Bushati para vizites ne Athine

Para vizitës së ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Athinë, kryetari i PDIU-se, Shpëtim Idrizi i jep disa porosi t’i ketë me vete para...

Andi Bejtja: Poshte media shqiptare rroftë partia socialiste…

Nga Andi Bejtja Sot u bera perfundimisht me Edi Ramen, madje u emocionova... Degjova kryeministrin te thote morem 1.6 miliarde euro borxh dhe shlyem 2.2...

Faji i Profesorit

Nga Massimo Gramellini, La Stampa Gjatë mësimit fëmijët e një shkolle 9-vjeçare të San Francesco al Campo, në zonën e Torinos, filmojnë mësuesit me celular...