Home 2016 March 21

Daily Archives: 21 March, 2016

Qendra Ndërfetare në Elbasan kërkesë per kthimin e pronave te tyre

Qendra ndërfetare në Elbasan i ka drejtuar një kërkesë autoriteteve më të larta të vendit Presidentit, Kryeministrit dhe Kryetarit të Parlamentit Objekt i kësaj deklarate...

Pasqyra jote jam une…

Nga Mrike Rafuna Nuk arrite të mê njohësh unë jam si një pasqyrë ku ti sheh të mirat dhe të metat e tua. Dua njerëzinë nxis të bukurën ngacmoj shpirtin. Bashkë...

Do jepet me koncesion kualifikimi i mesuesve? Do paguajne te privati!?

Qeveria shqiptare do të japë një tjetër shërbim me koncesion. Bëhet fjalë për skemën e kualifikimit të arsimtarëve. Mësuesit qe dolën dobët në testim...

Per 21 marsin, diten e poezise:

Nga Rudina Cupi Dashuria është klimë, miku im. Kur ne jemi ngrohtë ajo del si avull prej gojës dhe bëhet atmosferë ...e kushdo rreth nesh ka bulëza nga gëzimi ynë në...

Nishani liron nga detyra Besiana Kadare e Kujtim Xhanin

Presidenti i Republikes z. Bujar Nishani lirin nga detyre dy ambasadore. Besiana Kadare lirohet nga detyra e kryediplomates pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara për...

Leter nenes dhe qe, nena nuk e lexon dot!

Nga Ilir Magjistari Folme nene...po ftohesh perdite e me shume nenocka ime.... ...askush nuk e kupton ,sepse askush nuk e di temperaturen e vertete te trupit tend...

Kryeprokurorja rumune Kovesi, gruaja e hekurt që futi në burg 80 ministra e zyrtarë

Njihet si gruaja e hekurt e Rumanisë. Fjala është për kryeprokuroren e Rumanisë Laura Codruța Kövesi. Codruta Kovesi mban postin e kreut të akuzës në vendin...

Pyll me lisa nga kryegjyshata dhe bashkia…

Nga Artan Fuga Ditet e fundit nje event interesant zuri vend ne informacionet e mediave. Bashkia dhe kryegjyshata boterore, me kontributin e kesaj te fundit,...

Pakti Detar dhe Ligji i Luftës ne konferencen e dy ministrave ne Athine

Pas takimit me homologun e vet grek Nikos Kotzias, ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, deklaroi për mediat se zgjidhja e problemeve midis të...

Poezia është një mënyrë shëlbimi

Nga Ndue Ukaj Është dita e poezisë dhe kjo për mua nuk është ditë e zakonshme. Pa fjalë, në vetmi, kënaqem me shumë poezi e poetë...