Home 2016 March 22

Daily Archives: 22 March, 2016

Foto, Koco Kokedhima prane Enver Hoxhes

Emisioni STOP në Tv Klan, ka publikuar këtë mbrëmje për herë të parë fotot e deputetit të Partisë Socialiste Koço Kokëdhima, i njohur siç...

Arrestohen tre kosovare te Belgjikes

Policia gjermane ka arrestuar 3 kosovarë, si të dyshuar të kenë lidhje me një grup terrorist në Bruksel. Ata jane ndaluar në një makinë...

Edi Rama blen Benz S Class të blinduar prodhim i 2016? çmimi shkon mbi...

Edi Rama deri pak kohë më parë qarkullonte me një Mercedes S Class, i cili ishte prodhim i vitit 2012-2013, por si duket kësaj...

“Nje mesazh nga te perçmuarit”

Nga Chris Hedges* Sulmi i ndodhur sot ne Bruksel, nuk eshte vepër e Islamit radikal. Nuk ilustron përplasjen e imagjinuar mes qytetërimeve. Ai eshte shenjë...

Europa si fushë lufte!

Nga Ilir Demalia Brukseli ishte i paralajmëruar, pyetja është pse ndodhi dhe pse po ndodh kjo gjë që e ka kthyer Europën në një gjëndje...

MUND TË ISHTE KUSHDO, UNË E TI…Terrorizmi nuk ka identitet

Nga Alfons ÇUPAJ Mund të ishte kushdo. Unë, ti, shoku, shoqja, nëna, babai, motra apo vëllai. Mund të ishte çdonjëri. Mund të ishte ai të...

INDIVIDUALIZMI PERJASHTUES!

Nga Gent Kaprata Dikur kishim dy ‘klasa’ sot kemi tre million individë. Ndërkohë ‘grupi’, si njësi strukturuese e shoqërores, u shmang nga shoqëria shqiptare ndërsa...

Arber Zaimi sqaron ndalimin nga Policia e Kosoves

Sot, ndërkohë që isha në qendër të Prishtinës, u mora prej disa policëve të Kosovës, dhe u mbajta në stacion për disa orë. Fletarrest...

12 vjeçarja që hakmerret ndaj abuzimit, duke shkuar me 83 burra

Nga Jetona Kocibelli Ne kemi lindur për t’u plakur. Megjithatë, jo për të mbetur peng i së shkuarës. Është pak a shumë mesazhi i një...

Lutje per viktimat e Brukselit

Nga Gjeneral Pirro Ahmetaj Lutje për viktimat, inkurajim për të lënduarit dhe solidaritet mbarë-qytetar pas ngjarjeve shokuese të Bruxelles! Nuk është goditur "vetëm Belgjika" por kryeqëndra...